Kızılcık Nedir Nerede Yetişir, Yararlar ve Faydaları Nelerdir

Kızılcık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kızılcık Nedir, Kızılcık Ne Anlama Gelir, Kızılcık Ne Demektir, Kızılcık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kızılcık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kızılcık Anlamı

Çift çenekliler sınıfından kızılcıkgiller (Cornaceae) ailesine ait, kışın yaprağını döken bodur bir ağaç ve bu ağacın meyvesi. Boyları 7-8 metreye kadar ulaşabilir. Karşılıklı dizilmiş yumurta biçimli yaprakları, sarı renkli çiçekleri ve olgunlaştıklarında kırmızı bir renk alan meyveleri vardır.

Meyve, zeytin büyüklüğündedir. Ormanda ve bahçelerde yetişir. Orta ve Güney Avrupa’yla Batı Asya’da yaygındır. Kızılcık ağacının meyvesinden şurup, reçel, marmelât ve komposto yapılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kızılcık Nedir Kızılcık ödev ara Kızılcık kelime anlamı Kızılcık sözlükte ara Kızılcık ansiklopedi bilgi bankası ara Kızılcık ne demek Kızılcık neye denir

Kızılcık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Kızılcık Nedir Nerede Yetişir, Yararlar ve Faydaları Nelerdir” için bir yorum

  • 24 Mart 2013 tarihinde, saat 15:57
    Permalink

    nerede yetişir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.