Kısırlaştırma Nedir

Kısırlaştırma anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kısırlaştırma Nedir, Kısırlaştırma Ne Anlama Gelir, Kısırlaştırma Ne Demektir, Kısırlaştırma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kısırlaştırma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kısırlaştırma Anlamı

Erkek ya da dişinin, çocuk yapma yeteneğini ortadan kaldırma. Kısırlaştırmayla ulaşılmak istenen amaç, sonraki kuşakları irsî hastalıklardan korumak ya da nüfus artışını önlemektir. Kısırlaştırma, sağlık ve cinsel etkinlik üstünde olumsuz bir etki yapmaz. Kimi ülkelerde, belli durumlarda bir kadın ya da bir erkeğin kısırlaştırılmasına yasalar izin vermektedir. Türkiye’de de, 1965 tarih ve 557 sayılı “Nüfus Planlaması Hakkındaki Kanun”, kısırlaştırmayı onaylar. Bunun için Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’nın yetkili kılacağı kurulların kararı gerekir. Kısırlaştırma işleminde, kadında dölyolu borularını, erkekte sperma kanalının bir parçasını kesmek yeterlidir. Hayvanlarda kısırlaştırma, çoğunlukla erkek sığır, koyun ve keçilere uygulanır.

Konu ile ilgili aramalar: Kısırlaştırma Nedir Kısırlaştırma ödev ara Kısırlaştırma kelime anlamı Kısırlaştırma sözlükte ara Kısırlaştırma ansiklopedi bilgi bankası ara Kısırlaştırma ne demek Kısırlaştırma neye denir

Kısırlaştırma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.