Kıkırdak Nedir Nerelerde Bulunur

Kıkırdak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kıkırdak Nedir, Kıkırdak Ne Anlama Gelir, Kıkırdak Ne Demektir, Kıkırdak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kıkırdak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kıkırdak Anlamı

Kıkırdak Nedir Nerelerde Bulunur
Kimi organlardaki hafif, sert, dayanıklı, esnek, bükülgen, beyaz bağdokusu. İlkel omurgalıların pek çoğunun, gelişmiş omurgalılarda da dölütlerin iskeleti kıkırdaktandır. Gelişmiş bir insan vücudunda da, burun ve gırtlakta olduğu gibi kıkırdak kısımlar bulunur. Ayrıca eklemlerin üzeri de kıkırdakla kaplıdır. Böylece sürtünme sırasında kemiklerin aşınması önlenir. Yapı bakımından kıkırdağın başlıca üç çeşidi vardır: Saydam kıkırdak, ağsı kıkırdak ve telsel kıkırdak. Kemiklerde olduğu gibi, kıkırdakta da çeşitli hastalıklar (yumuşama, erime, ur vb.) ortaya çıkabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kıkırdak Nedir Kıkırdak ödev ara Kıkırdak kelime anlamı Kıkırdak sözlükte ara Kıkırdak ansiklopedi bilgi bankası ara Kıkırdak ne demek Kıkırdak neye denir

Kıkırdak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Kıkırdak Nedir Nerelerde Bulunur” için 2 yorum

 • 23 Eylül 2014 tarihinde, saat 20:28
  Permalink

  Ben şu an 4. Sınıfım ve vücudumuz konusunu işliyoruz
  Bende bunu araştırdım

 • 23 Eylül 2014 tarihinde, saat 20:28
  Permalink

  Ben şu an 4. Sınıfım ve vücudumuz konusunu işliyoruz
  Bende bunu araştırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.