Kemik Nedir

Kemik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kemik Nedir, Kemik Ne Anlama Gelir, Kemik Ne Demektir, Kemik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kemik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kemik Anlamı

İnsanın ve omurgalı hayvanların çatısını oluşturan değişik biçimlerdeki katı dokuların genel adı. Başlıca görevleri bedenin iskelet yapısını oluşturarak dokulara destek olmaktır. Kemiğin kimyasal birleşiminde protein, kalsiyum, fosfat ve karbonat kristalleri vardır. Kemikler hücrelerden oluşur. Hücreler arasında kalsiyum tuzları ve proteinden oluşan teller bulunur. Kalsiyum tuzları, kemiğin güçlü olmasını sağlar. Kemik hücreleri, kan damarları ve sinir taşıyan küçük tüplerle birbirine bağlanır. Kemik zarı, kemik iliği, süngerimsi kemik gibi kısımları vardır.

İnsanlarda kemik oluşumu dölütte gebeliğin üçüncü ayında başlar ve ergenlik çağının sonlarına doğru tamamlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Kemik Nedir Kemik ödev ara Kemik kelime anlamı Kemik sözlükte ara Kemik ansiklopedi bilgi bankası ara Kemik ne demek Kemik neye denir

Kemik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir