Kelime-i Şehadet Nedir

Kelime-i Şehadet Nedir Kelime-i Şehadet Nasıl Getirilir
Kelime-i Şehadet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kelime-i Şehadet Nedir, Kelime-i Şehadet Ne Anlama Gelir, Kelime-i Şehadet Ne Demektir, Kelime-i Şehadet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kelime-i Şehadet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kelime-i Şehadet Anlamı

Söylenmesi Müslüman olmanın koşullarından biri olan, Arapça “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhu ve resûluhu” (Tanıklık ederim ki Allah’tan başka Tanrı yoktur ve Muhammed, onun kulu ve elçisidir) cümlesine verilen ad. Müslüman olacak bir kimsenin yapacağı ilk iş kelimei şahadeti söylemektir. Buna şahadet getirmek denir.

Konu ile ilgili aramalar: Kelime-i Şehadet Nedir Kelime-i Şehadet ödev ara Kelime-i Şehadet kelime anlamı Kelime-i Şehadet sözlükte ara Kelime-i Şehadet ansiklopedi bilgi bankası ara Kelime-i Şehadet ne demek Kelime-i Şehadet neye denir

Kelime-i Şehadet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.