Keçiboynuzu Nedir Nerede Yetişir, Yararlar ve Faydaları Nelerdi

Keçiboynuzu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Keçiboynuzu Nedir, Keçiboynuzu Ne Anlama Gelir, Keçiboynuzu Ne Demektir, Keçiboynuzu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Keçiboynuzu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Keçiboynuzu Anlamı

Ceratonia siliqua. Caesalpiniaceae familyasından, kışın yapraklarını dökmeyen ağaç türüne ve bu ağacın besin değeri olan meyvelerine verilen ad. Harnup adıyla da bilinir. Baklagiller gurubuna aittir. Yaklaşık 10 m boyunda olan keçiboynuzu ağacının kerestesi marangozlukta; kabukları tabaklıkta, tohumları da kozmetik, kumaş ve kâğıt sanayiinde kıvam verici ve yapıştırıcı olarak kullanılır. Türkiye’de özellikle Antalya ile Silifke arasında çok bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Keçiboynuzu Nedir Keçiboynuzu ödev ara Keçiboynuzu kelime anlamı Keçiboynuzu sözlükte ara Keçiboynuzu ansiklopedi bilgi bankası ara Keçiboynuzu ne demek Keçiboynuzu neye denir

Keçiboynuzu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.