Kavun Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Yararları Faydaları

Kavun Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Kavun Yararları Faydaları
Kavun anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kavun Nedir, Kavun Ne Anlama Gelir, Kavun Ne Demektir, Kavun Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kavun ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kavun Anlamı

Kavun Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Kavun Yararları Faydaları
(Cucumis melo) kabakgiller familyasının Cucurbitaceae cinsinden bitki ve bu bitkinin yenilebilen hoş kokulu meyvesi. Sürüngen gövdeli, iri meyveli bir bitki olan kavunun ana vatanı Orta Asya’dır. Dünyanın ılıman tüm bölgelerinde yetişir. Meyvelerinin ağırlığı 1-7 kg arasında değişir. Türkiye’de genellikle Kırkağaç ve Hasanbey çeşitleri yetiştirilir. Bu iki çeşidin yanı sıra kış kavunu, topatan, yuva ve kantalop çeşitleri de yaygın olarak üretilir. Türkiye’nin yıllık kavun üretimi yılda yaklaşık 1,5 milyon tondur. Bu üretimin önemli bir bölümü İç Anadolu bölgesinde gerçekleştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kavun Nedir Kavun ödev ara Kavun kelime anlamı Kavun sözlükte ara Kavun ansiklopedi bilgi bankası ara Kavun ne demek Kavun neye denir

Kavun ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Kavun Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Yararları Faydaları” için bir yorum

  • 27 Kasım 2012 tarihinde, saat 19:56
    Permalink

    oh buldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.