Katarakt Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi

Katarakt Nedir Nedenleri, Katarakt Belirtileri ve Katarakt Tedavi Yöntemi
Katarakt anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Katarakt Nedir, Katarakt Ne Anlama Gelir, Katarakt Ne Demektir, Katarakt Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Katarakt ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Katarakt Anlamı

Göz merceğinin saydamlığını yitirmesi ve donuklaşması; perde. Doğuştan ya da bir kaza sonucu olabileceği gibi, genellikle yaşlılığa bağlı olarak görülür. Bu son durum, merceğin dokularının zamanla bozulmasındandır. Kapsül zarına bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Hastalar görmenin zayıfladığından, çift görmeden ve ışığın çok gelmesinden yakınırlar. Katarakt, diyabet ve albüminüri gibi zehirleyici hastalıklardan, iltihaplanmadan ileri gelebilir. Naftalin vb. maddeler de katarakta yol açabilir. Sonunda körlüğe neden olabilir. Tedavide ameliyat etkili bir yöntemdir. Son zamanlarda özel gözlük camları kullanılmaya başlanmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Katarakt Nedir Katarakt ödev ara Katarakt kelime anlamı Katarakt sözlükte ara Katarakt ansiklopedi bilgi bankası ara Katarakt ne demek Katarakt neye denir

Katarakt ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.