Karnıbaharın Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

Neye İyi Gelir, Karnıbahar hangi hastalıklara iyi gelir, Karnıbahar Etkileri Nelerdir, Karnıbahar hangi vitaminler vardır, Nasıl Kullanılır, Nerde Yetişir nerden alınır nerede bulunur, zararları.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Karnıbahar bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Karnıbahar bitkisi ile ilgili yazımıza;

Karnıbahar bitkisinin faydaları:

 

Karnabahar (karnabit) : Turpgillerden; vatanı Doğu Akdeniz bölgesi olan 2 yıllık otsu bir bitkidir. Yaprakları koyu yeşil, çiçekleri beyaz veya sarımtıraktır. Kış sebzelerindendir. Lahanaya benzer. Aslında, lahananın çiçek saplarının kısalıp etlenmesiyle lahanadan türemiştir. Yenen kısmı, henüz açmamış yoğun çiçek durumudur. Yurdumuzda; güzlük turfanda karnabahar, kışlık karnabahar ve mart karnabahar olmak üzere üç çeşidi vardır. Fosfor ve vitamin bakımından çok zengindir.

Faydası : Zihin yorgunluğunu giderir. Cinsel gücü arttırır. Sinirleri kuvvetlendirir. İdrar söktürür. Dalak hastalıklarına iyi gelir. Şeker hastalarına faydalıdır. Kalp hastalıklarında şikayetlerin azalmasında yardımcı olur.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Karnıbaharın Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi” için 6 yorum

 • 05 Şubat 2015 tarihinde, saat 21:12
  Permalink

  Mide yanmasına çok iyigelior

 • 20 Nisan 2013 tarihinde, saat 00:06
  Permalink

  karnıbahar zihnimize ve yorgunluga çok iyi geir

 • 18 Mart 2013 tarihinde, saat 00:09
  Permalink

  Bayılırım ben.

 • 10 Şubat 2013 tarihinde, saat 18:23
  Permalink

  Cok lezzetli

 • 24 Ocak 2013 tarihinde, saat 01:14
  Permalink

  Boraz once yedim ve merak ettim faydalarini tesekkurler cok acikliyoci plmuz

 • 05 Ocak 2013 tarihinde, saat 22:39
  Permalink

  Cok guzel bir zepzedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.