Karanfil Nedir Yararları Faydaları Nelerdir

Karanfil anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Karanfil Nedir, Karanfil Ne Anlama Gelir, Karanfil Ne Demektir, Karanfil Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karanfil ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karanfil Anlamı

Karanfil Nedir Yararları Faydaları Nelerdir
Mersingiller familyasında (Myrtaceae) tropik bir ağaç türü olan Syzygium Aromaticum’un çiçek tomurcuklarına verilen ad. Bu tür 20 m yüksekliğinde kışın yapraklarını dökmeyen bir ağaçtır. Doğal olarak Molluk adalarında yetişir. Günümüzde Tanzanya, Madagaskar ve Brezilya gibi tropikal iklim bölgelerinde yetiştirilir. Baharat olarak karanfil, 10-17 mm uzunlukta, siyahımsı, çivi biçiminde bir çiçek tomurcuğudur. Kuvvetli kokulu, yakıcı ve baharlı bir tadı vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Karanfil Nedir Karanfil ödev ara Karanfil kelime anlamı Karanfil sözlükte ara Karanfil ansiklopedi bilgi bankası ara Karanfil ne demek Karanfil neye denir

Karanfil ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.