Karabaş otunun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

Neye İyi Gelir, Karabaş otu hangi hastalıklara iyi gelir, Karabaş otu Etkileri Nelerdir, Karabaş otu hangi vitaminler vardır, Nasıl Kullanılır, Nerde Yetişir nerden alınır nerede bulunur, zararları.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Karabaş otu bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Karabaş otu bitkisi ile ilgili yazımıza;

Karabaş otu bitkisinin faydaları:

 

Karabaşotu (lavadula stoechas) : Ballıbabagiller familyasından, bir veya çok yıllık otsu yahut dip kısmı odunsu bir bitkidir. Ezildiği zaman çok kuvvetli ve hoş olmayan bir koku çıkarır. Çiçekleri mavi veya menekşe rengindedir. Bir türünden karabaşyağı denilen bir esans çıkarılır. Yurdumuzda alçak makilerde bulunur.

Faydası : Ağrıları geçirir. Kalbe kuvvet verir. Damar sertliğinde faydalıdır. Balgam söker. Sara ve beyin hastalıklarında kullanılır. Uyuşukluğu giderir, zindelik verir.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Karabaş otunun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi” için 4 yorum

 • 16 Ekim 2012 tarihinde, saat 10:51
  Permalink

  karabaş otu kaç dakıka haşlanır

 • 14 Ağustos 2012 tarihinde, saat 01:19
  Permalink

  oğlum bipolar hastalığından kurtuldu karabaş otu ağırlıklı ve oğul otu ,çoban çökerten ,ginko bloba. ayrıca bodur otu macun. yatmadan bir sat önce kedi otu kökü ,lavanta,kantoron çay.21gündür kimyasal ilaç kullanmıyoruz. bitki çaylarınıda azalttık. daha başka şey sormak isterseniz diye.

 • 05 Şubat 2012 tarihinde, saat 11:52
  Permalink

  bu ot nelere iyi gelir

 • 19 Aralık 2011 tarihinde, saat 21:58
  Permalink

  BUOTNASIL KULLANACAZ CAYGİBİMİ İCİLİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.