Kanguru Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kanguru anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kanguru Nedir, Kanguru Ne Anlama Gelir, Kanguru Ne Demektir, Kanguru Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kanguru ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kanguru Anlamı

Kangurugiller (Macropodidae) ailesini oluşturan 47 keseli memeli türüne verilen ortak ad. Tümü Avustralya ana karasında yaşayan, 47 dolayında türü vardır. Postu boz renkte ve yumuşaktır. Uzunlukları, türlere göre 20 cm’den 2,5 m’ye kadar değişir. İnce ve güçlü arka bacaklarıyla kolaylıkla sıçrayabilirler. Kaydedilen en uzun sıçrayış 14 m’dir. Kangurular, saatte 50 km hızla koşabilirler. Önlerindeki kesede yavrularını taşırlar. Otçuldurlar. İri yırtıcı kuşlar, sürüngenler ve insanlar düşmanlarıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Kanguru Nedir Kanguru ödev ara Kanguru kelime anlamı Kanguru sözlükte ara Kanguru ansiklopedi bilgi bankası ara Kanguru ne demek Kanguru neye denir

Kanguru ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

2 thoughts on “Kanguru Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

  • 22 Mayıs 2013 tarihinde, saat 11:45
    Permalink

    neresi süper ya daha fazla bilgi olabilir

  • 01 Ekim 2012 tarihinde, saat 17:56
    Permalink

    süper ötesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.