Kangren Nedir Nedenleri, Belirtileri

Kangren anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kangren Nedir, Kangren Ne Anlama Gelir, Kangren Ne Demektir, Kangren Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kangren ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kangren Anlamı

Yaralanma ya da iltihap nedeniyle dokularda kanlanmanın uzun süre bozulması sonucunda ortaya çıkan yerel yumuşak doku ölümü. Kangrene neden olan hastalıkların bazıları; damar sertliği, şeker hastalığı ve tifüstür. Ayrıca ağır yanık, donma ya da uzun süre yatakta kalma nedeniyle de ortaya çıkabilir.

Kangren kuru ya da yaş olarak sınıflandırılabilir. Kuru kangren, şeker hastalığı ya da damar sertliği gibi nedenlerle belirli bir bölgede kan akımının giderek azalmasıyla oluşur. Tedavi, kangrenli bölgenin kan dolaşımını düzeltmeye dayanır.

Yaş kangren, ağır yanık ya da atardamardaki bir pıhtı nedeniyle kan akımının anîden kesilmesiyle oluşur. Tedavide antibiyotik verilmesi, ayrıca enfeksiyonun yayılmasını önlemek için hasta dokunun çıkarılması gerekebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kangren Nedir Kangren ödev ara Kangren kelime anlamı Kangren sözlükte ara Kangren ansiklopedi bilgi bankası ara Kangren ne demek Kangren neye denir

Kangren ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.