Kan Kanseri Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi

Kan Kanseri Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Kan Kanseri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kan Kanseri Nedir, Kan Kanseri Ne Anlama Gelir, Kan Kanseri Ne Demektir, Kan Kanseri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kan Kanseri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kan Kanseri Anlamı

Kan Kanseri Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi

Kan ve kemik iliği dokusunda bulunan kan yapımından sorumlu hücrelerin kanserleşmeleri sonucunda ortaya çıkan bir tür kan hastalığı, lösemi. Kanserleşen ilik hücreleri sağlıklı kan üretmedikleri gibi, iliği istilâ ederek, sağlıklı kan üretebilecek hücrelere de yer bırakmazlar.

Lösemiler en kaba şekilde akut ve kronik olmak üzere 2 guruba ayrılabilirler. Akut lösemiler, tedavi edilmedikleri zaman, sıklıkla haftalar-aylar içinde ölümle sonuçlanırlar. Bu hastaların önemli bir bölümü kemoterapi adı verilen ilâç tedavileriyle ya da ilik nakli (kök hücre nakli) ile iyileştirilebilirler. Kronik lösemili hastalarsa kendi seyirlerine bırakılmaları hâlinde sıklıkla yıllarca (hatta bazen on yıllarca) yaşayabilirler. Kronik lösemili hastaların ilâç tedavileriyle iyileştirilmeleri daha zordur. Bu hastalarda ilâç ve destek tedavileri genellikle tam iyileşme değil, yalnızca yaşam kalitesinin düzelmesi ve yaşam süresinin uzamasına olanak sağlayabilirler. Bazı tip kronik lösemiler kök hücre nakliyle iyileşebilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Kan Kanseri Nedir Kan Kanseri ödev ara Kan Kanseri kelime anlamı Kan Kanseri sözlükte ara Kan Kanseri ansiklopedi bilgi bankası ara Kan Kanseri ne demek Kan Kanseri neye denir

Kan Kanseri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.