Kan Davası Nedir

Kan Davası anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kan Davası Nedir, Kan Davası Ne Anlama Gelir, Kan Davası Ne Demektir, Kan Davası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kan Davası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kan Davası Anlamı

Geçmişte, aralarında kan akıtmış olmaktan ya da başka bir nedenden kökleşmiş bir düşmanlık bulunan iki ailenin, sülâlenin ya da aşiretin karşılıklı kin gütmesi. Bu ilkel ama kimi yörelerimizde hâlâ uygulanan cezalandırma yaklaşımının kökeninde, henüz devletin ortaya çıkmadığı kabile sistemindeki bir bakış açısı yatar. O dönemlerde klânlar ve kabileler arasındaki ilişkilerin tümünü düzenleyen bir otorite yoktu. Dolayısıyla her klân kendi üyelerini başka klânlardan gelebilecek saldırılara karşı korumaya çalışıyordu. Bu yaklaşım bugün güçlü bir devlet sisteminin var olmasına rağmen hâlâ az da olsa uygulanmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Kan Davası Nedir Kan Davası ödev ara Kan Davası kelime anlamı Kan Davası sözlükte ara Kan Davası ansiklopedi bilgi bankası ara Kan Davası ne demek Kan Davası neye denir

Kan Davası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.