Kamuflaj Nedir

Kamuflaj anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kamuflaj Nedir, Kamuflaj Ne Anlama Gelir, Kamuflaj Ne Demektir, Kamuflaj Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kamuflaj ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kamuflaj Anlamı

Bir hayvanın düşmanları tarafından fark edilmemesi için uyguladığı yöntemlerin tümüne bu ad verilir. Gizlenme iki biçimde olabilir: Hayvanın rengi bulunduğu ortamın rengine çok uygundur, zeminden ayırt edemezsiniz ya da üzerlerindeki desenler zeminin desenine benzer. Ya da renk değiştirebilirler. Bukalemunlar, kamuflâj konusunda en çok verilen örneklerdendir. Bukalemunlar bulundukları çevreye göre renk tonlarını değiştirebilme özelliğine sahiptirler. Ancak bukalemunlar, her renge bürünemez.

Konu ile ilgili aramalar: Kamuflaj Nedir Kamuflaj ödev ara Kamuflaj kelime anlamı Kamuflaj sözlükte ara Kamuflaj ansiklopedi bilgi bankası ara Kamuflaj ne demek Kamuflaj neye denir

Kamuflaj ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir