Kakulenin Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

Neye İyi Gelir, Kakule hangi hastalıklara iyi gelir, Kakule Etkileri Nelerdir, Kakule hangi vitaminler vardır, Nasıl Kullanılır, Nerde Yetişir nerden alınır nerede bulunur, zararları.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Kakule bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Kakule bitkisi ile ilgili yazımıza;

Kakule bitkisinin faydaları:

 

Kakule (cardamon) : İkiçenekliler sınıfının, zencefilgiller familyasından bir bitkidir. Hindistan’da ve Asya’nın sıcak bölgelerinde yetişir. Meyvesi 1-2 cm boyunda bir kapsüldür. İçinde birbiri üzerine oturan siyah, prizmatik tohumları vardır. Meyveler tamamen olgunlaşmadan toplanır. İçeriğinde sineol, terpineol ve asetat vardır.

Faydası : Ferahlık verir. İştah açar. Mide rahatsızlıklarını ve gazları giderir. Vücuda rahatlık verir.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Kakulenin Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi” için 4 yorum

 • 30 Haziran 2013 tarihinde, saat 14:13
  Permalink

  Çayını ıçin çok güzel. Karanfil tarçın ve zencefil koyun kardamonu ekleyin sıcak suda demleyin. Afiyet olsun

 • 24 Mart 2012 tarihinde, saat 20:06
  Permalink

  evet kakuleyi ben ezmelere tavuk ve et yemeklerine koyuyorum mesela alinazik deneyin özel bir tat veriyor bilgileriniz için tşkler.

 • 14 Şubat 2012 tarihinde, saat 10:52
  Permalink

  yiyince anlarsınız müthiş bir tadı var

 • 19 Kasım 2011 tarihinde, saat 21:01
  Permalink

  kakule nedir yaw

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.