Kadir Gecesi Nedir

Kadir Gecesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kadir Gecesi Nedir, Kadir Gecesi Ne Anlama Gelir, Kadir Gecesi Ne Demektir, Kadir Gecesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kadir Gecesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kadir Gecesi Anlamı

İslâm dininde Kuran’ın indirilmeye başlandığına inanılan gece. Kuran’da (Kadr suresi) hangi gece olduğu belirtilmeden, meleklerle ruhların yere indiği ve bin geceden değerli bir gece olduğu söylenir. Din adamlarının çoğu, bunun Ramazan’ın 27. gecesi olduğunu ileri sürmüşlerdir. Bu gecede arş (gök) kapısının açıldığına, dua edenlerin isteklerinin kabul edileceğine ve yaşamları boyunca işledikleri günahlarının bağışlanacağına inanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kadir Gecesi Nedir Kadir Gecesi ödev ara Kadir Gecesi kelime anlamı Kadir Gecesi sözlükte ara Kadir Gecesi ansiklopedi bilgi bankası ara Kadir Gecesi ne demek Kadir Gecesi neye denir

Kadir Gecesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.