Kadife Nedir

Kadife anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Kadife Nedir, Kadife Ne Anlama Gelir, Kadife Ne Demektir, Kadife Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kadife ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kadife Anlamı

Bir yüzü ülger denilen pek kısa, ince, sık tüylerle kaplı, parlak ve yumuşak kumaş. Yün, pamuk, ipek ya da naylondan, atkı ve çözgü ipliğiyle dokunur. İlk çağlarda Doğu’dan Batı’ya götürülen en değerli ticaret mallarından biriydi. Batı’da 12. yüzyılda, Venedik ve Cenovalılar da kadife yapmayı öğrendiler. Osmanlı yaşamında, kadın ve erkek giyiminde kadifenin özel bir yeri vardı. Giyim kuşamda hemen her alanda (kaftan, cepken, terlik, camedan vb.) kullanılmıştır. Günümüzde giyim eşyası dışında dekoratif açıdan da yararlanılan bir kumaştır. Aydos, Bilecik, Üsküdar, Bursa kadifeleri çok ünlüdür.

Konu ile ilgili aramalar: Kadife Nedir Kadife ödev ara Kadife kelime anlamı Kadife sözlükte ara Kadife ansiklopedi bilgi bankası ara Kadife ne demek Kadife neye denir

Kadife ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.