İsrail Ordusu – Türk Ordusu Kıyaslaması, Karşılaştırma

Reuters Türk İsrail donanmaları kıyasladı.

Türkiye’nin Gazze’ye bundan sonra gönderilecek olan yardım filolarına Türk savaş gemilerinin eşlik edeceğine ilişkin açıklaması sonrasında Doğu Akdeniz’de ABD’nin iki müttefiki İsrail ile Türkiye arasında bir çatışma olasılığı belirdiğini kaydeden İngiliz Reuters haber ajansı Tel Aviv Üniversitesi Ulusal Güvenlik Çalışmaları Bölümü tarafından hazırlanan raporları kaynak göstererek iki ülkenin donanmasını karşılaştırdı.

İSRAİL

– 3 denizaltı (dizel)

– 13 torpido gemisi

– 2 anti denizaltı gemisi

– 57 sahil güvenlik botu

– 3 hava destek gemisi

-14 deniz komandosu botu

TÜRKİYE

– 14 denizaltı (dizel)

– 23 fırkateyn

– 26 torpido gemisi

– 69 mayın gemisi

– 98 sahil güvenlik botu

– 24 SAT-SAS botu

İsrail en son 1973’te savaştı

– İsrail donanması düşman güçleri ile son kez 1973 yılında karşı karşıya geldi. Suriye ve Mısır deniz kuvvetleri ile savaştı.

– İsrail gemileri, Gazze ambargosunu sağlamak için Akdeniz’de devriye gezmeyi sürdürüyor.

– 2006 yılında bir İsrail torpido gemisi, Hizbullah’ın attığı füzeyle vuruldu.

– İsrail gemileri Kızıldeniz ve Hint Okyanusu’nda sık sık istihbarat toplama amaçlı devriyeye çıkıyor.

– Hem İsrail hem de Türkiye’nin denizaltıları dizel motorlu olmasına rağmen İsrail denizaltılarında nükleer başlıklı cruise füzeleri olduğu sanılıyor.

Türkiye Kardak’ta it dalaşı yaptı

– Türk donanması Libya operasyonu sırasında binlerce kişiyi bölgeden tahliye etti.

– NATO misyonuna 4 fırkateyn, bir denizaltı ve bir destek gemisi ile katıldı.

– Türk savaş gemileri Somalili korsanlara karşı bölgede devriye geziyor.

– İsrail, ABD ve Türkiye son yıllarda birçok ortak deniz tatbikatına imza attı. Ancak Türkiye, İsrail ile gerilen ilişkiler nedeniyle son 2 yıldır bu tatbikatlara katılmıyor.

– 1996 yılında Türk Deniz Kuvvetleri, Kardak kayalıkları için Yunan donanması ile karşı karşıya gelmişti.

kaynak:ensonhaber

İsrail Ordusunun Gücü Nedir, Toplam Ordusu Uçak ve Tank Sayıları

Genelkurmay Başkanı; Akdenizde Rumlarla Savaş Çıkarmı sorusuna yanıt verdi.

İsrail Ordusu – Türk Ordusu Kıyaslaması, Karşılaştırma

İsrail Pkk’ya Destek Veriyormu.

İsrail Ordusu – Türk Ordusu Kıyaslaması, Karşılaştırma” için 39 yorum

 • 15 Ocak 2015 tarihinde, saat 12:11
  Permalink

  israilden hiç bir zaman dost olmaz sadece iyi geçinmeye çalışır işine gelmedimide hainliği yapar onunu amacı sadece kendini yükseltmektir
  bu coğrafyadan kovulmadığı sürece ortadoğuyuya barış gelmez herkeselinden
  ne geliyorsa yapmalı en aızından israil mamlları protesto edilmeli hetta ülkeye bile sokulmamamalı

 • 30 Ekim 2014 tarihinde, saat 23:32
  Permalink

  ARKADAŞLAR ORDULUYUM BEN.. BÜTÜN YORUMLARI OKUDUM KISMEN DOĞRU DÜŞÜNCELER VAR AMA TEK GERÇEK VAR BEN SÖYLEYİM. TÜRKİYE GÜÇSÜZ VE PASİF Bİ ÜLKE OLSAYDI EMİN OLUN BU GÜNE KADAR ÇOKTAN DÜNYA ÜSTÜMÜZE GELİP BİZİ YOKEDERLERDİ. BUNLARIN YAPACAGI ENBÜYÜK SAVAŞ DAĞDA ŞEHİRDE İT SÜRÜSÜ GİBİ GEZEN VE KENDİLERİNE PKK DİYEN SALAKLARLA KAHPECE VURURLAR BU YANİ BAŞKA BİŞİ OLAMAZ.. RAHAT OLUN TÜRKİYE ÇOK GÜÇLÜ NÜKLEER SİLAHIDA VAR FÜZESİDE GİZLİ TUTMAK ZORONDA…. TÜRKİYE SADECE RAHATINI BOZMAK İSTEMEDİĞİ İÇİN VE TARİHİ OLAN EDEPLİ Bİ DEVLET OLDUĞU İÇİN AĞIRDAN ALIYO. FİİLEN Bİ SAVAŞA GİRSEK RAKİBİMİZ OLMAZ BUNA İNANIN . NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE………..

 • 01 Ağustos 2014 tarihinde, saat 20:48
  Permalink

  İsrail sadece bebeklere savaş açıp günahsız mazlum insanları öldürür. yorumlarınıza gülüyorum savaşı kara harekatı belirler israilin türk kara kuvvetleri karşısındaki gücü nedir biliyormusunuz? Deredeki kurbağanın boğa kadar büyümeye çalışması yani içini şuan havayla doldurarak güçlü görünmeye çalışan ve gözünüzde devleştirdiğiniz israil ortadan çatlar inanın buna.

 • 09 Ekim 2012 tarihinde, saat 22:12
  Permalink

  israilin nüfusu 3 milyon kadardır istanbulun nüfusu 15 milyon yani istanbul sopalarla israile savaş açsa israili feth eder :D:D:D:D

 • 27 Haziran 2012 tarihinde, saat 17:16
  Permalink

  emin olunki türkiye israili yener.türkordusunun imanı savaşın sonucunu belirler.hamas mücahitleri bütün imkansızlıklara rağmen israile kök söktürüyor.her sey teknoloji değildir.bunu unutmayın…

 • 16 Haziran 2012 tarihinde, saat 14:56
  Permalink

  arkadaşlar aslında Türkiye ve israil soguk bir savaş yapmaktadır zaten sade çatışma ile savaş olmaz mesala Türk hamlesi ile israil bölgede yalnızlaştı arap baharı ile israili gizliden destekyen dikta yönetimler gitti yani bir şavaş yapıldı ve bunu Türkiye kazandı

 • 04 Haziran 2012 tarihinde, saat 20:39
  Permalink

  Yayinlanan bu rakamlara ilaveten ;
  –120 milyon peygamber
  –milyarca evliya ve suheda
  Ve sayilamayacak kadar melaike ilave etmeyi de unutmamak lazim.
  Zira en son Kore savasinda yardima kosanlar hala gorev bekliyor.

 • 08 Mart 2012 tarihinde, saat 00:12
  Permalink

  Nükleer silah, uzun menzilli karadan karaya füzeler, uzun menzilli havadan havaya füzelerle donatılmış güçlü uçaklar olmadan İsrail ile savaşmanın Türkiye’ye faydası olmayacağı gibi askeri ve sivil kayıplarımız çok olacaktır. İsrail’in en büyük avantajı hava gücü olup, maalesef bizim hava gücümüz İsrail karşısında bir varlık gösteremeyecektir. Ayrıca yaklaşık 400 adet nükleer başlığa sahip bir İsrail, kuru ve içi boş hamasi sözlerle dize gelmez. Yapmamız gereken tek şey en az onlar kadar çalışmak olmalıdır.

 • 25 Şubat 2012 tarihinde, saat 19:39
  Permalink

  atam bombasına karşı sapan ilemii savaşacagız kıbrıs savasında görmediniz heralde butun ucaklar kilitlendi biraz mantklı olun 21. yy.da yaşıyoruz

 • 06 Şubat 2012 tarihinde, saat 14:52
  Permalink

  türkiyenin gücünü çok küçüm süyen arkadaşlar var ısrailin meraklısı olanlar var zaten sen yenilgiyi kabullenirsen elinde iyi silah olsa bile savaşı kaybedersin iman gücümüzle yap tıklarımıza bakın geçmişi inceleyin ozaman isaraille TÜRKİYEYİkıyaslama bile yapamazsınız saygılarımla şahin bey.

 • 05 Şubat 2012 tarihinde, saat 00:22
  Permalink

  Türk ordusu yenilmez.Türk ordusu demek Yüce Türk Milleti demektir.Bunu dünya gayet iyi biliyor.Bizde bu iman gücü ve Türklüğün verdiği güç varken kimse bizimle dans edemez.

  Ayrıca sayılar biraz yanlış zaten 100ün üzerinde fırkateyn ve muhrip var onları göremedim ben.

 • 03 Şubat 2012 tarihinde, saat 15:17
  Permalink

  içine kapanıp kendi silahını ürtmeli türkiye bunu yapabilecek beyinleri çok iman gücü olmadan hiç bişi olmaz damarlardaki o delice dolaşan kan bunların hepsiyle birlikte parlak geçmişi şehitlerle sulanmış al bayrağı günde 5 vakit tüm dünyaya inat okunan ezanı hepsi harmanlandığında 10 it bile olda tek başına dik durabileek KALIN ENSELİ KURT çünki kendi işini kendi görür ele el açmaz 61

 • 17 Ocak 2012 tarihinde, saat 22:38
  Permalink

  aman aman bu dunyanın halıne

 • 23 Aralık 2011 tarihinde, saat 13:47
  Permalink

  Türkiyenin düşman tanımlarına İsrail çoktan girdi. Ortadoğuda İranla didişirken bir de Türkiyeye düşmanlık etmek bu ülkeye hayır getirmeyecektir.
  Topkapı sarayında Hazreti Musa’nın asasını gözü gibi muhafaza eden bu millet, hazreti Musa’ya ihanet eden İsraillilerin rahatlıkla hakkından gelebilecektir.

 • 02 Aralık 2011 tarihinde, saat 21:40
  Permalink

  Eğer böyle bir çekişme olursa ABD her iki müttefiğinede
  seimli görünmeye çalışır.Ama işin bittiği noktada
  her türlü Türkiyeyi seçer ABD Rusyayı Türkiye sayesinde
  denetliyor.Bölgede güçlü bir Türkiye Şangay Paktına
  katılırsa ABD büyük bir darbe almış olur.Hem Türkiye
  İsrailin yaptıklarını müslüman ülke avantajını kullanarak çok daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilir.İsrailde bunu bildiğinden
  Türkiyeye özür noktasına kadar geldi.

 • 20 Kasım 2011 tarihinde, saat 14:39
  Permalink

  bence türkıye bır an önce nükler güç olmalı kendı milli silahlarımızı ğretmleyız

 • 31 Ekim 2011 tarihinde, saat 03:24
  Permalink

  böyle bir kıyaslama oldukca saçma olmuş siz sadece onun sayısına bunun sayısına bakıyorsunuz. bende size bir örnek verim 1940 yılında alman nazi hava kuvvetleri olan luckvafe ingiliz kraliyet hava kuvvetleriyle ölümüne bir savaşa girdi. ingiliz kraliyet hava kuvvetleri sayıca nazi hava kuvvetlerinden kat kat az dı ama almanları durdurmayı başardı.almanlar kara kuvvetlerinde yani wermach sayıca ve silahca çagın cok ilersinde olmasına ramen rusyaya kaybetti ve hızlıca işgal edildi. ordulardaki en önemli özellik hareket kabiliyetidir. israil ve türkiye arasında bir savaş cıkarsa bu savaş asla bölgesel kalmaz diyelimki bölgesel kaldı şunu unutmayın dünyanın en güçlü kara kuvvetleri türkiyede ve 2.dünya savaşı bize bir şeyi kanıtladı ki o da şudur ne kadar teknolojiniz füzeniz olursa olsun savaşı kazandıran o harabeye dönmüş şehirlerde bire bir çarpışan kara kuvvetleridir.unutmayın ki berline sançagı kızıl ordu dikdi elinde hiç füze ucak olmadıgı halde
  türkiye ve israil arasında cıkıcak bir savaşda şey yüzyıllar önce ne derlerdi bilirsiniz tanrı türklerle savaşanın yanında olsun

 • 19 Ekim 2011 tarihinde, saat 01:15
  Permalink

  turkıyenın ısraıl le savası dunya savası arkadaslar bu gercek amarıka ve rusya turkıye benım dıye bırbırlerını yıyolar

 • 11 Ekim 2011 tarihinde, saat 17:45
  Permalink

  antremanda terlemeyn rınq de kan döker yeterınce terledık turklerı cok hafıfe alıyorsunuz bence

 • 11 Ekim 2011 tarihinde, saat 17:42
  Permalink

  antremanda terlemeyen rınq te kan döker ve unutmayın yeterınce terledık turklerı bence cok hafıfe alıyorsunuz ! fırarı ahmet!

 • 01 Ekim 2011 tarihinde, saat 22:30
  Permalink

  Haklısını zaza Zeki ama kendimize öz güvenimizi kazanmamız, türklükten önce millet kavramını yaymamız, Ülkemizin bütünlüğü açısından çok önemli. 

  Hasta adam iyileşti, denemek isteyene hodri meydan! Muhakkak önümüzde daha çok engebeli yollar var ama Dünya’nın çilesi derdi bitmez. Şeytan bizi fakirlikle ve buna benzer mazeretlerle hep oyalayabilir. Hem hazır ne demektir? Hazır olduğunu ne zaman anlayabilirsin? Bunun için evrensel bir tabir varmıdır? 

  Haksızlığa sessiz kalan, zulm etmiş olur! Ve BİZ tabiatımız gereği bunu yapamaz, zalimden hesabını sorarız. 

  Bu kemalist. Laik, zındık kesim, geri kafalı otlar çok zulüm etti ve bize çok zaman kaybettirdiler. Kürtleri ve Müslüman evladını hep dışladı, Allah cezalarını versin. Bak AKP hükümeti ülkeyi 9 yılda nerdeyse Mars’a uçurdu, helâl olsun, demekki çalışınca ve yetkiyi doğru adrese verince oluyormuş, hepsi helâl süt emmişler.

  Biz haaaaaazırız Zeki! …ama bir yukarda da dediğim gibi Allah’a sığınalım, çokluğumuz ve gücümüzle övünmeyelim ama öz güvenimizi de yitirmeyelim. Çalışalım, bir ve diri olalım gerisi kolay.

  Sinop/Türkeli, inka, Yeter, Muhammetaliyildirim adları ile yorum yaparım. 
  Çerkezlere, bütün Türkiye Milletine sevgi ve saygılar.

 • 01 Ekim 2011 tarihinde, saat 20:13
  Permalink

  evet biz osmanlı torunlalrıyoz doğru ama koskocaman imparatorluk nasıl yıkıldı oyuna geldi .ve koskocaman imparatorluk 70 ‘miş milyonluk bir devlet oldu arkadaşlar filistinde can veren bizim müslüman kardeşlerimiz ama denildihi gibi hasta adama daha tam ileşmedi .bence türkiye durmalıydı ve durmadan kendini geliştirmeli ve dünyada en güçlü devletler arasına girmeli ama daha biz filistindeki kardeşlerimize üzülürken bizim ülkedeki müslümanlar bir birinin canına kıyıyor kürt sounuymuş peh bence bu ıvır zıvırlaar boş hep türkiye üzerinde oynan oyunlar türkiyenin gelişmesini istemeyen devletlerin oyunu ve bu ülkelerin başında da israil tabiki …oyuna gelmeyelim bence iranı getirelim cursun kendine adamlar kendini güçlendirmiş bırakalım nükleer silah larıyla vırsınlar sonuçta iranda müslüman biz gelişmemize bakalım ;;) ayriyetten türk ordusunu kimsenin küçük görmesine imkan yok şimdi hala bütün ülkelerde türk ordularını yazdığı destanlar okutyorlar bu topraklar üzerinde yazşaya zazasiyla türküyle kürdüyle alevis şuyu buyu herkes kardeştir …bırakın oyuna gelmeyi …..ve bi ülkedeki gelişimde ancak eğitim le olur ….zaza…………zeki ..adıyaman gerger..

 • 30 Eylül 2011 tarihinde, saat 08:44
  Permalink

  Kendimizi küçük görmeyelim ama Allah’a sığınmayı ve zaferi ancak Yüce Yaradanın nasib edeceğini de unutmayalım.

  Resulü Ekrem Mekke’yi savaşsız feth ettikten sonra Huneyn savaşı olur. Bir gurup Sahabe savaştan önce sayıları ve güçleri ile övünmüş ve demişler ki; “Şükür Allah’a ki bundan sonra sayımızın azlığında dolayı savaş kaybetmeyiz” ve onun ardından Huneyn savaşında tuzağa düşürülen Sahabe Savaşın kargaşası içinde dört yana kaçmaya başlarlar.

  Bu konu ile ilgili olan Ayet;  
  9:25 – İnkâr kabul etmez bir durumdur ki, Allah size birçok yerde yardım etti. Özellikle Huneyn Günü ki, o gün kendi çokluğunuz size güven vermişti de o gün size onun bir faydası olmamıştı. Yeryüzü bütün genişliğine rağmen başınıza dar gelmişti. Sonra da bozguna uğrayarak gerisin geri dönüp kaçmaya başlamıştınız.

  Uzun lafın kısası yiğitlerim, kardeşlerim; bizde ki vatan ve namus sevgisi bir başka… Bir can değil olsun bin can feda. Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli: yeter ki değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.

 • 27 Eylül 2011 tarihinde, saat 03:47
  Permalink

  Türk Ordusu dünyanın en güçlü orduları arasındadır bugün ordumuzu küçümseyenler çanakkale savaşını açıp okusunlar o gün son model silahlarla toplarla karşımıza gecmediler mi kaybedecek olsaydık o gün Çanakkalede kaybederdik unutmayın ki biz Osmanlının torunlarıyız korkarak hiçbir yere varamayız kanımızın son damlasına kadar bayrağımız vatanımız ezanımız için savaşmalıyız Fatih Sultan Mehmet ıstanbulu fethettiğinde daha 22 yaşındaydı arkadaşlar hiçbir zaman kendimizi küçük görmeyelim -KONYALI<

 • 26 Eylül 2011 tarihinde, saat 20:24
  Permalink

  israil guclu bır devlet..ancak su son zamanlarda yonetımı ve halkı barısık degıl.unlu sılah yapımcısı olan bu ulkenın nufusu az olmasına ragmen caydırıcı gucu dunya sıralamasında en on planlarda duruyor.savas teknolojısınde almanya rusya japonya gıbı devletlerle nerdeyse aynı kefede.gelecegı cok parlak olan bu ulke her sene dahada bı caydırıcı oluyor…ancak bu soyledıklerım benım ıstedıklerım degıldır ve benı bır israil sempatizanı yapmaz.
  turkıyeye baktıgımızda ıse..bır zamanalr hasta bır adam vardı.hastalıklı bu adam ustune ustun bırde baglanmıstı bu hasta adamı buda yetmıyomus gıbı gelın komaya sokalım dedıler.sankı dunya bu onurlu gecmısı heybetlı cınarı yok etmek ıcın dunyanın basından berı aynı seyı dusunuyormuscasına bırlıkteydıler.ve bu hasta adama nasıl oldugunu kımse anlamadan bır ılac tesır ettı bu ılacın adı mustafa kemaldı..bır an ıcın ırkıldı ve baglarını kopardı ama hala hastaydı 1938 de tekrar yataga dustu.pekı ya sımdı artık bu hasta adam tekrar gozunu actı.ve yavas yavas da ıyılesıyor..hemde kımsenın hesaba katmıycagı bır sekılde…..

 • 24 Eylül 2011 tarihinde, saat 13:57
  Permalink

  bir avuç haydut tük ordumuzu n gücünü zorlamasınlar geçmişle utanmadan karşımıza ne cüretle çıka bilirler şaşarım alnnlarını da kaşarım fikret kılıçaslan muş…..

 • 24 Eylül 2011 tarihinde, saat 13:52
  Permalink

  bir avuç haydut tük ordumuzu n gücünü zorlamasınlar geçmişle utanmadan karşımıza ne cüretle çıka bilirler şaşarım annlarını da kaşarım fikret kılıçaslan muş…..

 • 24 Eylül 2011 tarihinde, saat 11:58
  Permalink

  arkadaşlar bunu bir ordu mensubu olarak yazıyorum savaş sadece teknolojiyle olmaz eğer olsaydı amerika ırakta başarılı olurdu.istediğin kadar teknolojin olsun hava kuvvetlerın deniz kuvvetlerin iyi olsun ama savaşta en son sözü herzaman kara kuvvetleri söyler bunun biz çok güçlüyüz ….

 • 24 Eylül 2011 tarihinde, saat 05:28
  Permalink

  israil türkiyeyi toz gibi dagıtır.gercekci olun.hayal görmeyin.adamlarda süper teknoloji var.süper ordu var.silahın en kıralı onlarda.türkiye bol bol cami mescid imamatip yaparken israilde teknolojiye yatırım yapmıs aradaki en büyük fark bu.300 milyonluk arap alemine 6 milyonluk yahudi israil meydan okuyor.aslında israile helal olsun demek lazım.

 • 21 Eylül 2011 tarihinde, saat 14:00
  Permalink

  arap-israil savaşında amerikalıların desteğiyle,mısır ve ürdün arasındaki savaş şifreleri israilin eline geçti.daha arapların uçaklarını kalkmadan oldukları yerde vurdular.daha sonra sina yarım adasında kara savaşı başladı mısır ordusu israili püskürttü ve sina yarımadasını ele geçirdi.

 • 20 Eylül 2011 tarihinde, saat 04:13
  Permalink

  israil’in haksız olduğu konular haklı olduklarından çok az. israil özür dilemeli tazminat ödemeli ,abluka konusu çok komplike bir konu, filistin’e tüm insani yardımlar ulaşmalı,filistinin iyi bir devlet yönetimi içine girip kurtuluş ”terorizm olarak dünya ya deklare edilmiş” faaliyeti yürüten odakları milli savunma alanına dahil edip ordu bünyesinde meşrulaştırması gerekmetedir. bir can almak ile tüm insanlığın canını almak aynı şeydir.. düşünün va araştırın ki yahudiler dünya tarihi boyunca katledilmişlerdir bunun nedeni ise kendilerini birçok revizyona uğramış dini kitaplarının onları üstün insan yapma ve dünyanın onların olduğuna inandırılmasıdır. yaratılan herşey kutsaldır yaratan dan ötürü.. türkiye dış politikası bence mükemmel lakin kaynağa dönüştürülmeli arapların parasını alarak bölgede koruma bir güç oluşumunu sağlamalı. Türk ordu kuvvetleri çok güçlüdür fakat postalın basmadığı toprak savaş kazanma anlamına gelmez, mekanize ,topçu ve piyade birliklerinin çıkarılması gerekmektedir. türk israil çatışmasında gazimagusa dan uzun menziller ile israil vurulabilir deniz kuvvetleride hava kuvvetleri eşliğinde tüm israili top atışına tutar yetmez ise yüzlerce sivil gemi var obüsleri kurarsın 80-100 km atış yaparsın 2-3 günlük ağır bir topçu atışından sonra sat-saz havadan at 1000 bordo bereli mekanize ve piyadeyi çıkarırsın 20.000 asker ile 45 gün sürmez ürdün sınırına gelirsin. nükleerden korkmayın ,türk ordusunda çok var bilen bilir.

 • 18 Eylül 2011 tarihinde, saat 02:16
  Permalink

  bız cani gonulden bır olursak bunların devletını ortadan kaldırırız o bayrak 11 ay içınde inmiş olur musluman kardeslıgı çılgın turkler

 • 14 Eylül 2011 tarihinde, saat 04:01
  Permalink

  BENİM DÜŞÜNCEM BİZİM BUNDAN SONRA ORTADOGUDA BORUMUZ ÖTECEK İSRAİLİ ABLUKA ALTINA BİZ ALMALIYIZKİ NASIL OLUYORMUŞ KAFALARINI KOPARMALIYIZ UFACIK GÜNAHSIZ ÇOCUK LARIN NEGÜNAHLARI VARDI HAYATA 4-6-10-AY BAKA BİLDİLER ANALARIN SÜTÜNÜBİLE DOYA DOYA İÇEMEDİLER PEKALA BÖYLE VİJDANSIZLIK OLURMI SİZ İNSAN OLAMASSINIZ ANCAK CAKAL SÜRÜSÜ ÇOCUKLARIN KANLARIYLA BESLENEN ÇAKAL SÜRÜSÜ AMA BİZ KURT SÜRÜSÜ BUNLARI PARÇALAYIP YUNAN GİBİ DENİZE BOŞALTACAGIZ 55 GENÇLİK SAMSUN TEKİN KELEŞ

 • 13 Eylül 2011 tarihinde, saat 15:11
  Permalink

  İsrail Müslüman Kardeşlerimize zulum ettiği sürece bizim dostumuz olamaz. . .Kimseye sempatik görünmek gibi bir niyetimiz yok. . .Filistin,e Yardım Edebilmek için İsrail den neden izin alıcaz?Neden İsrail Muhatap oluyor? Hangi Vasıfla karşımıza dikiliyor?. . .Eğer İsrail Bu katliamları durdurup gereken cezaları vermez diyetlerini ödemezse,Bundan sonra diyet ödemeye gücü kalmaz. . . Yaşasın Kafirler için cehennem. . .Ramazan Dilmen

 • 12 Eylül 2011 tarihinde, saat 21:58
  Permalink

  arkadasım sen 1967 savasından bahsediyosun fakat savası iyi analiz ememişin..araplar israili yok edecek seviyeye geldiler ve tam o sırada amerikan lojistik desteği ve yardımı ile kurtuldular..kaynak:(20.siayasi tariha , prof..dr. fahir armaoğlu)

 • 12 Eylül 2011 tarihinde, saat 21:30
  Permalink

  Israilin ordu teknolojisi hic bir ulkede yok. Savasa karsiyim. Her sey baris icin. Turkiye ve Israilin birbirine ihtiyaci var. Iki tarafin politikacilari derhal durumu duzeltmeli. Israil ozur dilemeli. Turkiye’de Filistin’e yardim etmeli ama ortami germemeli. Araplara sempatik gorunecegiz diye, Israilli dostlarimizi karsimiza alamayiz. Yillarca beraber ayni saflarda yer aldik. 600 milyonluk arap alemi defalarca Israile saldirdi, 6 milyonluk Israili hic bir zaman yenemedi. Bu gerizekaliliktan bile utanc duymamiz lazim. Saygilarimla,

 • 12 Eylül 2011 tarihinde, saat 12:43
  Permalink

  arkadaşlar türkiye israili 3 gün içinde almasa türkiye degildir israilin arkasaında ABD var o olmasa hiç bunlar

 • 11 Eylül 2011 tarihinde, saat 18:06
  Permalink

  ya siz şunu unutmayın türk ordusunu yenecek hiçbirgüç yoktur…

 • 11 Eylül 2011 tarihinde, saat 16:18
  Permalink

  nitelik ve sayı açısından üstün görünüyoruz. Buna birde iman gücü ile birlikte Türk savaş kaabileyetini de üzerine ilave edersek israilin hiç şansı yok gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.