Işık İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları

Işık İsminin Anlamı ve manası nedir, Işık Adının anlamı, Bebeğe Işık ismi verilir mi çocuğa isim verme ile ilgili isimler sözlüğü yazısı.
isimler sözlüğü isimlerin anlamlarıIşık İsminin Anlamı ve manasını çocuğa isim olarak verilir mi ve ne anlama geldiğini bu isimler sözlüğü yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğe veya çocuğa Işık ismini vermeyi düşünüyorsanız mutlaka ismin anlamını da araştırın. Unutmayalım ki isimler biz yaşadıkça bizimle beraber yaşar.

Işık adının anlamı:

1. Bazı cisimler tarafından tabii halde ve akkor haline gelinceye kadar ısıtıldığında yayılan, cisimleri görmemizi sağlayan ışıma, aydınlık, ziya, nur (bkz. Ziya, nur). 2. Aydınlatma cihazı, mum, lamba, ampul, fener. 3. Işık tutma, bir konuda aydınlatıcı bilgi vermek.

İlgili aramalar: İsimler Sözlüğü, Işık İsminin Anlamı, Çocuğa Işık İsmi verilir mi, Bebeğe Işık ismi Verilir mi ve ne anlama gelir, Işık adı ne anlama gelir, Işık ismi Bebeğe hangi isim verilir, Işık kız ismi mi erkek ismi mi?

Işık İsminin Anlamı Nedir | İsimler Sözlüğü ve Anlamları” için 3 yorum

 • 27 Temmuz 2013 tarihinde, saat 19:56
  Permalink

  ama benim adım ve benim lakabıma ampul diyorlar bu beni rahatsız ediyor (

 • 13 Şubat 2013 tarihinde, saat 17:25
  Permalink

  benim ismim ışık ve ben ismimden çokkkkkkkkkkkkkkkkkkk memnunum

 • 22 Ekim 2012 tarihinde, saat 11:00
  Permalink

  benim soyadım ışık ve çoooooooooooooooooook seviyorum adımı dünyanın en güzel ismi bence ışık olmazsa hayat olmaz ışık demek renk demek parlak demek ışık olmazsa yaşam olmaz :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.