İnternetten Randevu Alma Sistemi (MHRS) Nedir?

İnternetten Randevu Alma Sistemi (MHRS) Nedir, Merkezi Hekim Randevu Sisteminin faydaları ve kullanımı

İnternetin gelişmesi teknolojinin tavan yaptığı bu dönemlerde artık hastalar hastaneye gitmeden randevu almanın kolaylığını internet üzerinden göremeye başladılar. Sağlık Bakanlığının yaklaşık 3 yıldır hizmete aldığı internetten randevu sistemi ile hastalar artık kolaylıkla istedikleri hastaneden ve doktordan randevularını alabiliyorlar.

İnternetten Randevu Alma Sisteminin iyi yanları neler?

İnternetten Randevu Alma Sistemi ile hasta istediği güne ve saate istediği doktora bölüme randevusunu kolaylıkla alabiliyor. Ayrıca yeni gelen sistemle 65 yaş üstü hastalar ve hamile şehit gazi yakınları da öncelikli randevu alabilmektedir. Bu sistem sayesinde istediğimiz güne MHRS sistemine giriş yaparak doktorumuzu buluyoruz ve istediğimiz güne randevumuzu hastaneye gitmeye gerek kalmadan alabiliyoruz.

Randevu nasıl alınıyor?

Randevu MHRS sistemi üzerinden alınıyor. İsterseniz edevlet şifresi ile de sağlık bakanlığı alt başlığı altında Merkezi Hekim Randevu sistemi ile randevu alma bölümünden randevunuzu alabilirsiniz.

Randevu almak ile ilgili detaylı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İnternetten randevu almak ücretli mi?

Hayır. İnternetten randevu almak için hasta hiçbir şekilde ücret ödemiyor. Ancak randevunuzu takip etmelisiniz. Eğer randevu alıp da gitmezseniz muayene ücretini ödersiniz.  Bu nedenle işiniz çıktı ve randevunuza gitmeyecekseniz kesinlikle randuvunuzu MHRS üzerinden iptal etmelisiniz.

Hastanelere göre randevu almak için tıklayınız.

Hastanelerin telefon numaraları ve adreslerine ulaşmak için tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.