İnhalasyon Nedir

İnhalasyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

İnhalasyon Nedir, İnhalasyon Ne Anlama Gelir, İnhalasyon Ne Demektir, İnhalasyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İnhalasyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İnhalasyon Anlamı

Solunum yoluyla ilâç alma. Buğu, gaz ya da ufak damlacıklar hâline getirilmiş sıvıların, ağız ve burun deliklerine uygulanan inhalatörlerle ya da doğrudan doğruya buğunun solukla alınması yoluyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Gazlı inhalasyonlar, yanan maddelerle inhalasyon, aerosol inhalasyonları, ince toz hâlinde inhalasyonlar gibi farklı uygulama biçimleri vardır. Bu uygulamalarda doğal ve laboratuvar gazları, soğuk ve sıcak buharlar, belladonlu, tatulalı sigaralar, sıvı damlacıkları içinde tedavi maddeleri, genize üflenen şap, borat vb. ince tozlar kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: İnhalasyon Nedir İnhalasyon ödev ara İnhalasyon kelime anlamı İnhalasyon sözlükte ara İnhalasyon ansiklopedi bilgi bankası ara İnhalasyon ne demek İnhalasyon neye denir

İnhalasyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.