İncir Nedir nerede yetişir

İncir anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

İncir Nedir, İncir Ne Anlama Gelir, İncir Ne Demektir, İncir Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

İncir ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

İncir Anlamı

İncir Nedir nerede yetişir
Dutgiller (Moraceae) familyasından meyve ağacı ve bu ağacın yumuşak, etli meyveleri. İncir meyvesi çok çekirdekli ve tatlıdır. İncir ağacının odunu yumuşak ve esnektir. 750′den çok türü olan incir, tropikal ve astropikal bölgelerde yetişir. Ancak bazı türlerin meyvesi yenmez. Kimi incir türlerinin sütünden kauçuk elde edilir.

Akdeniz’e kıyısı olan bölgelerde özellikle Ege Bölgesi’nde incir kendiliğinden yetişir. Meyvesi hem yaş hem de kuru yenir; reçeli yapılır. Kuru incir ihraç edilir. Çiçeği erkek olan incir ağacı meyve vermez; ancak incirliklerde bulundurulur.

Konu ile ilgili aramalar: İncir Nedir İncir ödev ara İncir kelime anlamı İncir sözlükte ara İncir ansiklopedi bilgi bankası ara İncir ne demek İncir neye denir

İncir ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.