Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerHavacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Hakkında Bilgiler, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir?

Hava limanları ve uçaklarda kullanılan, elektronik cihazların montajı, bakımı ve onarımı ile ilgili teknik mühendislerin yetiştirildiği bir programdır. Bölüme kayıt için tam teşekküllü resmi bir hastaneden mesleği yürütmeye engel olacak fiziki, ruhsal ve bedensel bir engel olmadığını gösteren bir rapor alınması gereklidir.

Faaliyet Alanları:

Uçakların emniyetli bir biçimde seyrüseferini sağlayan elektronik cihazların kullanımı ve bakımıyla birlikte, elektronik parçaların bakım ve onarımını yapma görevini üstlenirler.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Mezunlar THY, özel havayolu şirketleri ile havaalanlarında çalışabilirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Günümüzde iş bulma olanakları gelecekte de geçerliliğini sürdürecektir.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Yeni ve güncel teknolojileri takip edebilmesi ve bundan hoşlanıyor olması

Yeniliklere açık olması

Masa başı iş beklentisinin olmaması

Beyin ve el koordinasyonunun yüksek olması

Yabancı dil (özellikle İngilizce) bilgisinin olması

Dikkatli ve dikkatini bir noktada uzun süre yoğunlaştırabilme yeteneğine sahip olması

Sorumluluk duygusunun gelişmiş olması
İlgili aramalar: Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Hakkında Bilgiler, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü Nasıl, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümünün geleceği nasıl, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü okuyan maaşı, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü iş bulabilirmi, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü dersleri zor mudur, Havacılık Elektrik ve Elektroniği Bölümü kolay mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.