Hava Yastığı Nedir

Hava Yastığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Hava Yastığı Nedir, Hava Yastığı Ne Anlama Gelir, Hava Yastığı Ne Demektir, Hava Yastığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hava Yastığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hava Yastığı Anlamı

Vantilatörlerle üflenerek kimi araçların yerle olan sürtünmesini azaltıp kaldırma kuvvetiyle de aracı hafifleten hava tabakası. Hovercraft gibi askerî ya da yolcu taşımaya yönelik deniz araçlarında ve trenlerde uygulanan hava yastığı tekniği 20. yüzyılın ortalarında bulunmuştur. Genellikle çevresinden çok az miktarda hava kaçan gömleklerle sınırlanmış boşluklara vantilatörlerle hava üflenerek sağlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Hava Yastığı Nedir Hava Yastığı ödev ara Hava Yastığı kelime anlamı Hava Yastığı sözlükte ara Hava Yastığı ansiklopedi bilgi bankası ara Hava Yastığı ne demek Hava Yastığı neye denir

Hava Yastığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.