Hastane Randevu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

hastane-randevu-almaHastane randevusu alırken yaptığımız hatalar ve yanlış randevu işlemleri ileride internet üzerinden randevu alırken bizleri sıkıntıya sokabilir. Bu tür sıkıntıları yaşamamak için biraz dikkatli olmalı ve yanlış randevu almaktan kaçınılmalıdır.

Yapılan Hatalar:

1. Randevu Alıp Randevuya gitmemek

Randevu aldığınızda mutlaka randevunuza gitmelisiniz. Bunun sürekli tekararlanması ileride tekrar randevu almanızı engelleyebilir. Ayrıca sizin gibi randevu alacak kişilerinde randevu almasını engellemiş olursunuz. Bu nedenle mutlaka aldığımız gün randevumuzu ihmal etmeyelim.

2. Doğru Bölüm Seçmek

Rahatsızlığımız ile ilgili doğru birimi seçmeliyiz. Yanlış bölüm seçilirse doktor tekrar yönlendirebilir ancak bu durumda da sizin hem zamanınız hem de maddi anlamda sıkıntı yaşarsınız.

Not: Hangi hastalığa hangi bölümün baktığını bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz…

3. Doğru Doktoru Seçmek

Doktorları seçerken sizin alanınızı ilgilendiren doğru doktoru seçmek çok önemlidir. Doktor seçimini daha önceden bildiğiniz bir doktora yapabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse aldığınız randevuya mutlaka gidiniz ve diğer hastaların hakkına girmeyin. Ayrıca sizin kara listeye düşme ihtimalinizi de artırmış olursnuz bu nedenle bunlara dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.