Hangi Burç Hangi Yemek İyi Gelir?

Burçlara göre yemek içmek nasıl olmalıdır hangi burç neyi çok tüketmelidir?

Boğa burcu

Çorba, kebap, salata 

Uyumlu Boğa burçları tam bir “günün menüsü” insanıdırlar. “Çorba-kebap-salata”, onlar için bir nevi “Metin-Ali-Feyyaz”dır.

Koç burcu

Deniz ürünleri, meze, kahvaltı

Öncü ve maceraperest ruhlu Koç burçları kahvaltıda sucuklu yumurtaya, fasılda mezeye öncülük eder, denizden babaları çıksa yerler.

İkizler burcu

Börek, sandviç, zeytinyağlı 

Sempatik ve konuşkan İkizler burçlarını altın gününe çağırın, koşarlar. Gelsin börekler, gitsin sandviçler, zeytinyağlılar.

Yengeç burcu

Et yemekleri, sandviç, light yemekler 

Yengeç demek, kırılgan bir kalp ve hassas mide demek. Bu yüzden yağsız et yemekleri, sandviçler ve light ürünler bu burcu masada tutar.

Aslan burcu

Çiğ köfte, döner, mantı 

Aslan burcu olmak etobur olmayı gerektirdiğinden, mantı için Kayseri’ye, çiğ köfte için Urfa’ya ve döner için Bursa’ya gidebilirler.

Başak burcu

Döner, tavuk, tost 

Titiz Başak burçları yemek konusunda titizlenmezler, pratiktirler. Favorileri tosttur, körili tavuktur, pilav üstü dönerdir.

Terazi burcu

Burger, vegan, deniz ürünleri 

Terazi denge demektir ama mutfakta değil! Vegan beslenmeyi destekleseler de çaktırmadan burger ve deniz ürünlerine göz kırparlar.

Akrep burcu

Börek, pilav, sushi 

“Ben yediğimi her halükarda yakarım” diyen tutkulu Akrepler, böreğe ve pilava tapar, sushiyi de içinde az pilav var diye severler.

Yay burcu

Ev yemekleri, vejetaryen, sos 

Bir Yay’ı kendinize bağlamak istiyorsanız, onu vejetaryen seçenekler ve farklı soslarla hazırlanan ev yemekleriyle tavlayın.

Oğlak burcu

Kebap, lahmacun, pide

Sabır küpü Oğlak burcu, yemekte de tercihini hazırlığı sabır isteyenlerden yana kullanır. Kebap, lahmacun, pide dendi mi zılgıtlı halay çekebilir.

Kova burcu

Sushi, pizza, deniz ürünleri 

Sanatsal Kova burçları kendi huylarını bilir, elit takılırlar. Pide yerine pizza, pilav yerine sushi yerler.

Balık burcu

Börek, noodle, pilav 

Balık burçları inişli çıkışlu ruh halleriyle karbonhidratın getirdiği mutluluk sayesinde başa çıkarlar. Anne pilavı, su böreği ve noodle severler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.