Hamlaç Nedir

Hamlaç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Hamlaç Nedir, Hamlaç Ne Anlama Gelir, Hamlaç Ne Demektir, Hamlaç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hamlaç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hamlaç Anlamı

Yüksek sıcaklık elde etmek ya da metalleri kesmek ve birbirine kaynatmak amacıyla belirli gazlar yakarak alev fışkırtan aygıt. En çok kullanılanı oksiasetilen hamlacıdır. Oksijen ve asetilen tüplerinden ayrı ayrı gelen oksijen ve asetilen, hamlaçta uygun oranlarda karıştırılarak istenen özellikte (yükseltgen, indirgen ya da nötr) alev elde edilir. Oksiasetilen hamlacıyla 3500°C sıcaklık elde edilebilir. Böylece çelik ya da başka metaller kolayca kesilebilir. Propan, bütan gibi gazları havanın oksijeniyle yakan, daha düşük sıcaklıkta çalışan hamlaçlar da sanayide yaygın olarak kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Hamlaç Nedir Hamlaç ödev ara Hamlaç kelime anlamı Hamlaç sözlükte ara Hamlaç ansiklopedi bilgi bankası ara Hamlaç ne demek Hamlaç neye denir

Hamlaç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.