Güneydoğu Asya Dilleri Nedir Nelerdir

Güneydoğu Asya Dilleri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Güneydoğu Asya Dilleri Nedir, Güneydoğu Asya Dilleri Ne Anlama Gelir, Güneydoğu Asya Dilleri Ne Demektir, Güneydoğu Asya Dilleri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Güneydoğu Asya Dilleri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Güneydoğu Asya Dilleri Anlamı

Güneydoğu Asya’da Vietnam, Kamboçya ve Tayland’ın kimi yörelerinde, Malaya Yarımadası’nın Malay kökenli olmayan bölümlerinde, Doğu Hindistan’ın Çota, Nagpur Ovası’na kadar yayılan bölgelerinde ve Nikobar Adalarında konuşulan diller. Bu dil ailesi de üç dala ayrılır: 1) Munda ya da Kol (Manchati, Kanawari, Bunan, Limbu, Dhimal dillerini içine alan Himalaya bölümü; Santali, Mundari, Ho, Bhumij, Koda, Asuri, Sora, Gadaba, Kurku dillerini içine alan Çota-Nagpur bölümü), 2) Mon-Khmer kolu (Orta: Mon, Khmer, Pheng, Moi; Doğu: Çam, Sedang, Caray; Malakka: Penam, Sakay, Cakun; Nikobar Adaları: Nikobar ve lehçeleri; Salwin Irmağı çanağı: Palaung, Wa, Riang, Lawa; Assam: Khası), 3) Vietnam (Annam) – Muong kolu (Vietnam: Tongking, Annam, Koçinçin); Muong (Kuzey, Orta, Güney lehçeleri), Khmer (Kamboçya) dili Kamboç Devleti’nin, Vietnamca da Vietnam Cumhuriyeti’nin resmî dilidir.

Konu ile ilgili aramalar: Güneydoğu Asya Dilleri Nedir Güneydoğu Asya Dilleri ödev ara Güneydoğu Asya Dilleri kelime anlamı Güneydoğu Asya Dilleri sözlükte ara Güneydoğu Asya Dilleri ansiklopedi bilgi bankası ara Güneydoğu Asya Dilleri ne demek Güneydoğu Asya Dilleri neye denir

Güneydoğu Asya Dilleri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.