Golf Nedir Nasıl Oynanır

Golf anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Golf Nedir, Golf Ne Anlama Gelir, Golf Ne Demektir, Golf Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Golf ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Golf Anlamı

Golf Nedir Nasıl Oynanır
Açık havada bir top ve sopalarla oynanan oyun. İngiltere’ye 15. yüzyılda IV. James tarafından sokuldu. Golf alanında, küçük dereler ve tepeler gibi doğal engeller ile oyun için yapılmış yapay engeller bulunur. Topun gireceği 18 delik vardır ve bu deliklerin aralarında en az 100 m. bulunur. Golf oyununda amaç, golf sopasını en az sayıda kullanarak topu tüm deliklere sırayla sokmaktır. Uzun mesafeler için tahta, kısa mesafeler içinse demir sopa kullanılır. En fazla 24 kötü puan alınabilir; kötü puanı olmayan oyuncu 68-75 vuruş yapabilir. Uluslararası turnuvaları vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Golf Nedir Golf ödev ara Golf kelime anlamı Golf sözlükte ara Golf ansiklopedi bilgi bankası ara Golf ne demek Golf neye denir

Golf ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.