Godaddy Hosting ve Domain Nasıl?

Godaddy Hosting ve Domain Nasıl, tavsiye, sorun var mı, şikayet eden var mı, perfomans ve hız nasıl

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 yıldır kullandığım hosting şirketim ile ilgili kısa bilgi vermek istiyorum. Godaddy firması öncelikle dünyaca ünlü güvenirliğini kanıtlamış domain sektörünün bir numaralı domain ve hosting şirketi.

Domain Hizmeti Nasıl?

3 yıl boyunca kullandığım şirketim ile ilgili bilgi vermem gerekirse çok büyük problemler yaşamadım. Domainim daha önce türk menşeili bir firmadaydı. Ancak daha sonra yaşadığım sorunlar üzerine domainimi de godaddy firmasına taşıdım. Host ve domain aynı şirkette olunca daha stabil bir site deneyimim olduğunu farkettim.

Domaininizin kesinlikle çok kaliteli bir şirkette bulundurmanızı, Icann sertifikalı bir firmada bulundurmasınızı kesinlikle öneririm. Godaddyde ünlü bir firma olması hasebiyle kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ayrıca sunduğu çok cüzi miktarda fiyatlarla SSL ve domain gizlilik ürünleri de sunmaktadır.

Hosting Hizmeti ile ilgili düşüncelerim

Gelelim hosting olayına. Hosting olarak 3 yıl bazı değişimler haricinde hep godaddy kullandım. 6 ay kadar da firmanın VPS hizmetinden faydalandım. Çok memnun kaldım. Daha önce kullandığım Türkiye lokasyonlu firmalarda çok problem yaşadım. Sürekli CPU aşımında ya da RAM problemlerinde hostum bloklanırdı. Ancak godaddyde kesinlikle böyle bir problem yaşamadım. Hatta yaklaşık bu yazıyı kaleme almadan 1 hafta önce Godaddy WordPress hostinge geçiş yaptım. Sitemde gözle görülür bir hızlanma oldu. Günlük yedeklemesi PHPmyadmin desteği vermesi gibi özellikleri normal hostinge göre çok daha avantajlı olduğunu bana kanıtladı.

Kısacası host ve domain alma işlemlerinizde ben godaddy firmasını hepinize öneriyorum. Sorular ve sorunlarınız için aşağıya yorum bırakın dönerim.

İyi çalışmalar iyi bloglamalar :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.