Göbek Nedir

Göbek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Göbek Nedir, Göbek Ne Anlama Gelir, Göbek Ne Demektir, Göbek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Göbek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Göbek Anlamı

Memelilerde karnın ortasında bulunan çukurluk. Bu çukurluk, cenin (dölüt) günleri süresince eteneden gelen ve plasentaya kan taşıyan iki atardamar ve büyük bir toplardamardan oluşan damar örgüsünün, yavrunun vücuduna girdiği deliğin izidir. İnsanlarda, bebek doğduktan sonra bu bağ kesilerek sıkıca bağlanır. Gevşek bağlanacak olursa, ortaya çıkacak kanama, çocuğun ölümüne neden olabilir. Kesilen parça yavaş yavaş kuruyarak büzülür ve doğumdan altı ile sekiz gün sonra kopar, yerinde çukurluk şekilnde bir iz kalır (göbek). Göbek deliğinin tam kapanmaması ise çeşitli tipte göbek fıtıklarının ortaya çıkmasına yol açar.

Konu ile ilgili aramalar: Göbek Nedir Göbek ödev ara Göbek kelime anlamı Göbek sözlükte ara Göbek ansiklopedi bilgi bankası ara Göbek ne demek Göbek neye denir

Göbek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.