Gerilme Nedir

Gerilme anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Gerilme Nedir, Gerilme Ne Anlama Gelir, Gerilme Ne Demektir, Gerilme Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Gerilme ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Gerilme Anlamı

Bir cisimde ya da cismin bir bölümünde hacim ya da şekil değişikliğine yol açmaya yönelik denge hâlindeki kuvvetler sistemi. Kayma gerilmesi (birbirine perçinle bağlı ve zıt yönde çekilen iki levhanın perçinde yarattığı gerilmeler); eğilme gerilmesi (iki ucundan yay gibi bükülen bir çubuktaki gerilmeler); çekme gerilmesi (iki ucundan zıt yönlerde çekilen bir ipteki gerilmeler); basınç gerilmesi (iki ucundan sıkıştırılan bir çubuktaki gerilmeler); burulma gerilmesi (sıkıştırılan bir somundaki ya da iki ucundan zıt yönlerde döndürülmeye çalışılan bir çubuktaki gerilmeler), başlıca gerilme türleridir.

Konu ile ilgili aramalar: Gerilme Nedir Gerilme ödev ara Gerilme kelime anlamı Gerilme sözlükte ara Gerilme ansiklopedi bilgi bankası ara Gerilme ne demek Gerilme neye denir

Gerilme ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.