Geomatik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerGeomatik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Geomatik Mühendisliği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Geomatik Mühendisliği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Geomatik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Geomatik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Geomatik Mühendisliği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Geomatik Mühendisliği Bölümü Nedir?

Programın amacı, coğrafi bilgi sistemleri, fotogrametri, jeodezi, kartografya, ölçme tekniği ve uzaktan algılama konularının kavramları, ilkeleri ve yöntemleri hakkında derinlemesine bilgi ve beceriyi taşıyan, yeni teknolojilerin uygulanması konusunda analitik, modele dayalı ve deneysel araştırma ve sorgulamaları yönetme ve tasarımlama, eleştirel yorumlayabilme becerisine, mühendislik pratiği üzerindeki ticari, çevresel ve etik bağlayıcılıklar hakkında bilgili, farklı disiplinlerden ve seviyelerden oluşmuş bir ekibin üyeliğini ve liderliğini yapabilecek etkin bir işlevselliğe, ulusal ve uluslararası bağlamda etkin iletişim ve çalışma becerisine sahip mühendisler yetiştirmektir.

Faaliyet Alanları:

Mezunlar, Jeodezi, Ölçme, Fotogrametri, Uzaktan Algılama, Coğrafi/Arazi Bilgi Sistemleri, Küresel Konumlama Sistemleri (GPS), Kartoğrafya ve Veritabanı Sistemleri alanlarında çalışabilirler.

Geomatik Mühendisliği Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Bayındırlık ve İskan, Enerji ve Tabi Kaynaklar, Ulaştırma bakanlıklarında, Tapu ve Kadastroda ve belediyelerde çalışabilirler. Özel sektörde, özellikle inşaat sektöründe iş bulma olanakları da gelişmektedir.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Çizim yapabilme yeteneği

2 boyutlu çizim yapılmış cisimleri ve şekilleri 3 boyutlu algılayabilme zihinde canlandırabilmesi

Cisimler ve şekiller arasında bağlantı kurabilme yeteneğine sahip olması

Sabırlı ve dikkatli olması

İyi bir gözlemci olması

Açık havada çalışmaktan ve seyahatten hoşlanması

Araştırma yapmayı sevmesi

Ayrıntıya dikkat edebilmesi ve titiz olması gerekir.
İlgili aramalar: Geomatik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Geomatik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Geomatik Mühendisliği Bölümü Nasıl, Geomatik Mühendisliği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Geomatik Mühendisliği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Geomatik Mühendisliği Bölümünün geleceği nasıl, Geomatik Mühendisliği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Geomatik Mühendisliği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Geomatik Mühendisliği Bölümü okuyan maaşı, Geomatik Mühendisliği Bölümü iş bulabilirmi, Geomatik Mühendisliği Bölümü dersleri zor mudur, Geomatik Mühendisliği Bölümü kolay mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir