Galatasarayda Şampiyonlar Ligi Heyecanı 2012

Bu yazıda da Galatasarayda Şampiyonlar Ligi Heyecanı 2012 ile ilgili konuda yorumlarımızı yazacağız. Yazımda Galatasarayda Şampiyonlar Ligi Heyecanı 2012 ile ilgili bilgiler açıklanmış.

Galatasarayda Şampiyonlar Ligi Heyecanı 2012

Galatasaray’ın İspanyol futbolcusu Albert Riera, takımdaki her futbolcunun aklında yeni sezonda katılacakları UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarının olduğunu söyledi.

GS TV’ye açıklamalarda bulunan Riera, sarı-kırmızılı takımın uzun süredir UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edemediğini hatırlatarak, ”O yüzden biz de tabir-i caizse bunun açlığını yaşıyoruz diyebilirim. Herkes bir an önce Şampiyonlar Ligi’nin gelmesini istiyor, bir an önce orada mücadele etmek istiyor” dedi.

İspanyol futbolcu, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin önemine dikkati çekerek, ”Her futbolcunun oynamak istediği bir turnuva. Bir an önce gelmesini istiyoruz tabii ki. Onun haricinde bizim için önemli olan lig de var. Geçen sene şampiyon olmuş bir Galatasaray ve bu şampiyonluğunu devam ettirmek isteyen Galatasaray var. O yüzden hem ligin, hem Şampiyonlar Ligi’nin başlamasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Avusturya kampının çok yararlı geçtiğini vurgulayan Riera, ”Bir futbolcu için hazırlık kampları çok önemlidir. Geçen sezon hazırlık kampına katılamadım. İki aylık bir süre, yüklemeler, fiziksel olarak hazır olmanız, takımı tanımanız, arkadaşlarınızı tanımanız açısından çok önemli hazırlık kampları. Bu sene katıldım, hazırlık kampına takımla beraberim. Bu benim için büyük bir avantaj olacaktır. Sonuçta artık takımımı çok iyi tanıyorum, arkadaşlarımı çok iyi tanıyorum, şehri iyi tanıyorum, İstanbul’u çok iyi tanıyorum. Bunlar tabii ki çok büyük bir avantaj, futbolcu için. Yeni geldiğiniz zaman her şey farklı, bambaşka bir kültüre geliyorsunuz. Mutlaka bir alışma süreciniz oluyor ama artık bunu tamamen bitirdim diyebilirim” dedi.

Galatasarayda Şampiyonlar Ligi Heyecanı 2012

Kaynak: Ensonhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.