Ford Focus Nasıl Bir araba? Kullananlar anlatıyor

ford-focus

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere ford focus 2007 model ghia serisi ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Bu sitenin bir yazarı olarak yaklaşık 2 ay önce aldığım ford focus model benzinli lpgli aracımın özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Ford focus ile ilgili ilk izlenimlerim şu şekilde gerçekleşti. Aracın en çok beğendiğim özelliklerinden en önemlisi yol tutuşu. Özellikle ESP ile güçlendirilmiş yol tutuş ve savrulma güvenliği ile gelen aracım, virajlarda ve ani dönüşlerde aracın savrulmasını önlüyor ve etkili bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Focus 2 için detaylı bir inceleme videosu:

Ford focus iç malzemeleri nasıl?

focus-2-on-konsol

İç malzemelerinin kalitesi de en beğendiğim yönlerinden aracın. Kaliteli parçalar kullanılmış ve diğer bilindik rakip markalının araçlarına göre oldukça iyi bir işçiliği var.

Görünüm olarak da oldukça sportif ve karizmatik bir görünüş sağlıyor.

Performans

Motor gücü ise 115 BGlik 1600 CClik duratec motor performans açısından çok iyi puan alıyor. LPG’li bir araç olduğu göz önüne alınırsa performansta çok ciddi gözle görülür bir düşüş gözlemlemedim.

Özellikle araçtaki hız sabitleyici çok kullanışlı. Ford focustaki hiz sabitleyici diğer hız sabitleyicilerden farklı olarak hız artırımı ve azaltma işlemini de düğmeler sayesinde sağlıyor olması. Böylece özellikle uzun yolda sizi yormadan bir yolculuk yapmayı sağlıyor.

Aracın beğenilmeyen yanları ise ses izolasyonunun zayıf olması ve yol sesini biraz içeri alması. Ancak yolda zaten mutlaka müzik dinelyerek gidileceği için çok büyük bir fark yaratacağını düşünmüyor.

Ghia serisi ABS, ESP, Hız sabitleyici, 6 hava yastığı, far ve yağmur sensörü gibi donanımlarıyla sınıfının ve modellerinin en dolusu olarak karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.