Fantastik Nedir

Fantastik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Fantastik Nedir, Fantastik Ne Anlama Gelir, Fantastik Ne Demektir, Fantastik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fantastik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fantastik Anlamı

Hayal ürünü, gerçekdışı olayları, kişileri konu edinen edebiyat ürünleri için kullanılır. Destanlar, fantastik edebiyatın ilk örnekleri sayılmaktadır. Eski Yunan ve Lâtin edebiyatlarında gördüğümüz epik türe giren yapıtlar da fantastik bir nitelik taşımaktadır. Toplumların ve edebiyatın gelişimine bağlı olarak fantastik ürünlerin de çeşitli temler çevresinde çeşitlendiği görülür. Ütopik yapıtlar, korku tema’sına dayalı öykü ve romanlar, bilimkurgu ürünleri, fantastik edebiyatın öz ve biçim açısından değişiklik taşıyan örnekleri arasında sayılabilir. “Gülliver’in Gezileri” (Swift), “Yeni Atlantis” (Bacon), “Frankeştayn” (Mary Shelley) gibi yapıtlarla Jules Verne, H. G. Wells, Edgar Allan Poe’nun yapıtları türün en iyi örnekleridir.

Konu ile ilgili aramalar: Fantastik Nedir Fantastik ödev ara Fantastik kelime anlamı Fantastik sözlükte ara Fantastik ansiklopedi bilgi bankası ara Fantastik ne demek Fantastik neye denir

Fantastik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.