EYT Çıkacak mı? | EYT yasasında son durum ne – Son dakika durumları

Eyt yani Emeklilikte yaşa takılanların dört gözle beklediği ancak halen bir açıklama olmayan eyt yasası çıkacak mı? Bununla ilgili milyonlarca eytli bir bilgi bir haber bekliyorlar. Bilindiği üzere EYT yasası ile ilgili son dönemlerde hükümete büyük bir baskı kurulmuş durumda. Ancak sistemin maliyeye büyük bir yük bindireceği sosyal güvenlik sisteminin bu baskıyı kaldıramayacağı sistemin çökebileceği uzmanlar ve hükümet üyeleri tarafından dile getirildi.

EYT yasası çıkıyor mu?

EYT Çıkacakmı, EYT yasasında son durum, eyt çıkıyor, eyt yasası varmı, hangi parti çıkaracak destekleyenler

EYT ile ilgili en son bilgi BBP lideri Desticiden geldi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ise “Emeklilikte yaşa takılanlar haklarını istiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞANIN EYT İLE İLGİLİ SON AÇIKLAMASI

Erdoğan  şunları söyledi: “Burada rahmetli Demirel bir yanlışın içerisine düştü. Erken emeklilikle bu ülkede adeta bir çift ücret anlayışı geldi. Düşünün 38 yaşında bir insanın emekli edilmesi demek, hem o insana saygısızlık, hakarettir, hem de bu devletin hazinesine, kasasına. Çünkü bu insan 38 yaşında emekli olduğu zaman boş mu durur? Ne yapacak? Gidip kendisi bir yerde bir iş bulacak. Oradan da bir ücret alacak. Çift maaşla çalışacak. Şu anda dünyada başta İskandinav ülkeleri olmak üzere, artık onlar erken emekliliği yapan ülkeler olmasına rağmen, şimdi onlar 60-65 üzerine çıktılar. Daha da geliştiriyorlar ve emekliliği oralarda 70e doğru taşıyorlar. Böyle bir durumun olduğu dünyada şimdi bizde bu erken emeklilik olayını kimler tahrik ediyor? Muhalefet. Eğer biz vatan seversek, milletimizi seversek ne için erken emeklilik diyoruz? Çalışıyorsun, çalıştığın yerde çalışmana devam et. Maaşın sürekli zaten orada artıyor, artmaya devam edecektir. Boşta kalmaktansa orada çalış. Ne için ayrılmayı, ne için emekli olmayı düşünüyorsun?”

Emekli olmanın insanı çok farklı yollara tahrik edebileceğini vurgulayan Erdoğan, “Bunlar muhalefetin desteğini alıyorlar. Türkiye geçmişte bu tür popülist politikalardan çok çekti. Yönettikleri dönemde Türkiye sosyal güvenlik sistemi bir batağın içindeydi. İşte Bay Kemal’in SSK Genel Müdürü olduğu zaman o hastanelerimizin durumu neydi? Şimdi ise hastanelerimizin durumun ne? Bizim dönemimizde sistemde infiale yol açabilecek şeyler nispeten düzeltildi. Geçmişte yaşanılanlardan hiç bir ders alınmadı. Buna bir bakmamız lazım. Ben burada popülist bir şeyle verdim gitti diyebilirim. Ama ben böyle bir şey diyemem. Bunu dersem ben milletime saygısızlık yapmış olurum.” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.