Erasmus Nasıl? – Erasmus tavsiye | Erasmus Hakkında

Etiketler: Erasmus Nasıl, Erasmus tavsiye, Erasmus Hakkındaki düşünceler, erasmusa gidilirmi, erasmusa gidenler, erasmus nedir, erasmusta hangi ülke iyi, erasmus giden varmı, erasmusta ortalama, erasmus nedir?

Öncelikler erasmus programının amacı; Avrupa’da yüksek öğretimin kalitesini artırmak ve Avrupa boyutunu güçlendirmektir. Bu hedef, Avrupa’nın değişik ülkelerindeki iyi uygulamaları Avrupa’nın bütününün istifadesine sunmak olarak özetlenebilir. Erasmus programı, belirtilen amaçları; üniversiteler arasında ülkelerarası işbirliğini teşvik ederek, öğrencilerin ve eğitimcilerin Avrupa’da karşılıklı değişimini sağlayarak ve programa katılan ülkelerdeki çalışmaların ve alınan derecelerin akademik olarak tanınması ve şeffaflığın gelişmesine katkıda bulunarak gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Bu nedenle erasmus vazgeçilmeyecek ve kesinlikle boşverilecek bir eğitim programı değildir. Erasmus sayesinde yeni ülkeler görünmekte, farklı ülkelerde farkı kültürlerdeki yaşam tarzı öğrenilmektedir. Erasmusun bu konuda çok büyük bir faydası bulunmaktadır.

Erasmusa giden kişiler en çok yabancı dilini geliştirmek için gidiyorlar. Ancak bu konuda sadece dil için değil farklı kültürleride görmek erasmusun en faydalı olduğu konudur.

Peki erasmusa gidenler memnun kalıyormu?

üniversitemde okuyan ve erasmusa giden arkadaşlara sorduğum ve aldığım cevaplara bakılacak olursa giden kişiler yine olsa yine giderim diyor. Anlaşılan o ki herhangi bir zararı yok.

Öğrenciler içinde erasmusun ortalama düşürdüğü söyleniyor ancak hem gezmeyi hemde çalışmayı doğru dengelerseniz hiçbir sıkıntı çekmeden okuyabilirsiniz.

Zaten derslerde kalsanızda geldiğinizde rahatlıkla verebiliyorsunuz. Gördüğünüz ortam ve yeni ülkelerde senin için kar olarak yanında kalıyor.

O halde herkes erasmusu değerlendirmeli diye düşünüyorum. Ülke olarakta iyi bir ülke seçmelisiniz erasmusta. Giden kişilere sormalısınız.

Yorumlardan soru sorabilir birbirinize danışabilirsiniz…

Bu yazının tüm hakları DMCA lisans şirketi tarafından Teknonline Sitesine tescil edilmiştir.Başka sitede kullanılamaz…

2 thoughts on “Erasmus Nasıl? – Erasmus tavsiye | Erasmus Hakkında

  • 04 Mayıs 2011 tarihinde, saat 18:08
    Permalink

    yorumunuz için teşekkürler.

  • 04 Mayıs 2011 tarihinde, saat 07:58
    Permalink

    erasmusa giden tanıdğım var çok iyi diyor ingilizceyi geliştiriyor. herkese tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.