Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerElektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir?

Elektrik ve elektronik akımlarla çalışan alet ve sistemlerin yapımı, geliştirilmesi, elektrik üretimi, iletimi, dağıtımı ve sistemin bakımı ile ilgili eğitim ve araştırma yapan bir mühendislik dalıdır.

Faaliyet Alanları:

Elektromagnetik kuramları; uydu anten tasarımı; temel elektrik devre çözümleme yöntemleri, elektrik üretme, iletme ve dağıtma ile ilgili sistemlerin projelerinin yapılması, geliştirilmesi, kullanılması ve denetimi ile her türlü elektronik alet ve iletişim sistemlerinin planlanması, yapım ve işletimine yönelik çalışma yapan kamu ve özel sektör kuruluşlarında çalışma olanağına sahiptirler.

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Gelişen teknoloji ile birlikte geniş bir çalışma alanına ve iş olanağına sahiptirler.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Popülerliğini ve iş alanını koruyacak bir gelişim süreci içindedir.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Yeni ve güncel teknolojiyi takip edebilmesi ve bundan hoşlanması

Yeniliklere açık olması

Grup çalışmasına açık olması

Masa başı iş beklentisinin düşük olması

Beyin ve el koordinasyonunun yüksek olması

Yabancı dil (özellikle İngilizce) bilgisinin olması

İyi iletişime sahip olması

Titiz, dikkatli, sorumluluk sahibi olması

Liderlik ve ikna yeteneği gibi kişilik özelliklerine sahip olması

Düzenli ve sistemli çalışma alışkanlığına sahip olması gerekir.

Yeni şeyler keşfetme ve hayata geçirme tutkusunun olması

İlgili aramalar: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Nasıl, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünün geleceği nasıl, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü okuyan maaşı, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü iş bulabilirmi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü dersleri zor mudur, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü kolay mı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri” için bir yorum

  • 22 Ekim 2013 tarihinde, saat 09:52
    Permalink

    nedense hiç içim ısınmadı bu bölüme derslerim de fena değil ama elektrik elektronik deyince bile bir iticilik var. özellikle saçma sapan basit devre kurulumları var genel olarak bölüm basit herkes gözünde büyütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.