Ebücehil karpuzu Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi

Neye İyi Gelir, Ebücehil karpuzu hangi hastalıklara iyi gelir, Ebücehil karpuzu Etkileri Nelerdir, Ebücehil karpuzu hangi vitaminler vardır, Nasıl Kullanılır, Nerde Yetişir nerden alınır nerede bulunur, zararları.

Merhabalar. Bu yazıda sizlere Ebücehil karpuzu bitkisinin ne gibi dertlere ne gibi hastalıklara karşı koruyucu olacağını internet araştırmalarımda bulduğum yazıları burada paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu sayede bu tip şifalı bitkileri kullanarak tedavinize destek olabilirsiniz. Ancak her zaman ki gibi kesinlikle doktorunuza danışarak bu tip bitkileri kullanınız. Bunların hastalıklarınıza karşı iyi geleceğinin kesinliği yoktur. Şimdi gelelim Ebücehil karpuzu bitkisi ile ilgili yazımıza;

Ebücehil karpuzu bitkisinin faydaları:

 

Ebücehil karpuzu (acıhıyar) : Kabakgillerden elma iriliğinde meyvesi çok acı ve ishal yapıcı bir bitkidir. İçeriğinde “colocynthine” vardır. Zehirlidir ve 2 gramdan fazlası öldürebilir. Haricen kullanılır.

Faydası : Romatizma, mafsal ve nikris ağrılarını dindirir. Kaşıntıları geçirir.

Not: Sitede yer alan bilgiler doktorun tıbbi tedavisinin yerine geçmez. Bu bilgiler internet sitelerinden edinilen, ve hiçbir garantisi olmayan doğruluğu kesinleşmemiş bilgilerdir. Herhangi bir ilaç ya da tedavi yöntemine başvurmadan önce, mutlaka doktora danışılmalıdır. Doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

Ebücehil karpuzu Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? | Şifalı Bitkiler Rehberi” için 4 yorum

 • 06 Ekim 2015 tarihinde, saat 20:11
  Permalink

  basur için gerçekten yararlımıdır

 • 25 Ağustos 2013 tarihinde, saat 15:01
  Permalink

  dizim agrıyor diz arısına ne iyi gelir bana yardım eder misiniz

 • 20 Ağustos 2013 tarihinde, saat 16:08
  Permalink

  1984 yılında sarılık geçirdim bornuma suyunu çektim vücut tüm sıvıyı attı iyileştim yahya yıldırım

 • 20 Ağustos 2013 tarihinde, saat 16:07
  Permalink

  1984 YILINDA SARILIK HEPATİT GEÇİRDİM SUYUNU BORNUMA ÇEKTİM VÜCUT TÜM SIVIYI DIŞARI ATTI İYİLEŞTİM FAZLASI İSE BORUN KANAMASI YAPAR ÇOK AZ KULLANMAK LAZIM

  YAHYA YILDIRIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.