Ebelik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerEbelik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Ebelik bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Ebelik bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Ebelik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Ebelik Bölümü Hakkında Bilgiler, Ebelik Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Ebelik Bölümü Nedir?

Doğum, ana – çocuk sağlığının korunması, doğumla ilgili hastalıkların tedavi hizmetlerinin yürütülmesi ile ilgili eğitim ve öğretim verilerek bu alanda çalışacak elemanların yetiştirildiği bir programdır.

Faaliyet Alanları:

Ebeler, kırsal alanda sağlık hizmetlerinde denetici ebe, ziyaretçi ebe olarak, tedavi kurumlarında, doğumhane ve aile planlaması kliniklerinde sorumlu ebe veya klinik ebesi, eğitimci ebe olarak çalışırlar.

Ebelik Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Ebeler, koruyucu sağlık hizmetlerinde çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezlerinde sağlık hizmetlerinin sosyalleştirildiği bölgelerde ve tedavi edici sağlık kurumlarında, doğumevleri ve hastanelerin doğum kliniklerinde görev alabilirler. Ülkemizde ana – çocuk sağlığı ve aile planlaması hizmetlerinin etkin bir biçimde götürülmesinde iyi yetişmiş ebeye ve ebelik hizmetlerinde denetime çok fazla ihtiyaç vardır.
İlgili aramalar: Ebelik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Ebelik Bölümü Hakkında Bilgiler, Ebelik Bölümü Nasıl, Ebelik Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Ebelik Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Ebelik Bölümünün geleceği nasıl, Ebelik Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Ebelik Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Ebelik Bölümü okuyan maaşı, Ebelik Bölümü iş bulabilirmi, Ebelik Bölümü dersleri zor mudur, Ebelik Bölümü kolay mı

Ebelik Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri” için bir yorum

  • 28 Temmuz 2012 tarihinde, saat 13:21
    Permalink

    ebeler tam olarak ne iş yapıyor. iş imkanı nasıl? yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.