Dişbudak Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Dişbudak Nedir, Dişbudak Ne Anlama Gelir, Dişbudak Ne Demektir, Dişbudak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dişbudak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dişbudak Anlamı

Zeytingiller (Oleaceae) familyasının Fraxinus cinsinden, genellikle kışın yapraklarını döken 70 kadar ağaç türünün ortak adı. Odunu ve güzel görünümü nedeniyle değerlidir ve kuzey yarım kürede yaygındır. Genellikle göze çarpmayan çiçekleri erdişi ya da tek cinslidir.

Avrupa’da Kırım ve Kafkasya’ya kadar yayılan adî dişbudak (Fraxinus excelsior), Türkiye’de Trakya, Kocaeli ve Karadeniz yöresinde bulunur. Yüksekliği 30 m’yi bulan bu ağacın ağır ve sert odunu, mobilya ve spor aletlerinin yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Dişbudak Nedir Dişbudak ödev ara Dişbudak kelime anlamı Dişbudak sözlükte ara Dişbudak ansiklopedi bilgi bankası ara Dişbudak ne demek Dişbudak neye denir

Dişbudak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.