Diş Ağrısı Nasıl Geçer Pratik Hızlı Çözümler

Diş Ağrısı Nasıl Geçer Pratik Hızlı Çözümler

Dişiniz ağrıyor ve hemen doktora gidemiyorsanız,size birkaç tavsiye verebiliriz Diş ağrısının nedenlerinden biri, diş ve ağız bakımının çocukluk yaşlarından beri doğru ve düzenli bir şekilde gerçekleştirilmemiş olmasıdır. Özellikle ailelerin çocuklarına ağız ve diş bakımı konusundaki gerekli alışkanları kazandıramamaları ve diş doktorlarının çocukların en büyük korkulu rüyası olması yine çocuk yaşta yapılan gereksiz korkutmalardan kaynaklanmaktadır. Oysaki çocukluk döneminde edinilmeyen alışkanlar, yine bu dönede erkenden ürüyen dişler, çocuktan diş yapısının ileri dönemlerde ağrı ve çürüklere son dere müsait olduğunun en önemli göstergesidir. Peki diş ağrısı çekiyor ve hemen doktora gitme ya da eczaneden bir ağrı kesici alma fırsatı bulamıyorsanız evde diş ağrısını geçiren yöntemlerden hangisini denemelisiniz?

Buz kompresi

Buz kompresinin dişlerdeki ağrıyı bir miktar hafiflettiğini söyleyebilmek mümkündür. Diş ağrısını geçiren pratik yöntemler arasında yer alan bu yöntemin, sürekli tekrarlanması gerekir. Yani diş etinize yerleştirdiğiniz buz eridikten sonra yenisini koymanız ağrıyı daha hafifletecektir. Bu yöntemi sadece diş ağrısı hafifletmede değil herhangi bir yeriniz ağrıdığında buz kompleksi kullanabilirsiniz.

Nane ve Fesleğen Yaprağı

Nane, tıpkı anason gibi içerdiği özler ile diş ağrısını hafifletmede bitkisel çözüm olarak tercih edilebilecek bir bitkidir. Özellikle taze naneyi ezerek ağrıyan bölgeye yerleştirmeniz ağrının hafiflemesinde son derece faydalı olacaktır. Bu açıdan özellikle yaz aylarında balkonunuzda yetiştirdiğiniz taze naneler var ise şanslısınız demektir. Aynı etkiyi taze fesleğen bitkisinin gerçekleştirebileceğini de söyleyebiliriz. Bu bitkiler evinizde kuru olarak bulunuyorsa, bol miktarda demlendirip bir pamuk ile dişinize basabilirsiniz.

Karanfil
Şifalı bitkiler arasında en bilindik bitki olan karanfil uyuşturma etkisi bulunan bitki olarak karşımıza çıkmakta. Diş ağrısını geçiren bitkiler grubunda bulunan karanfil aslında uyuyamayan kişiler için çok faydalı ve baş ağrısına da iyi geliyor. Ancak karanfil çayını ya da direkt olarak karanfili diş bölgenize uygulayabilirsiniz. Diş ağrınızın özellikle direk karanfili ezip uyguladığınızda ışık hızıyla geçtiğini göreceksiniz.

Sarımsak
Sarımsağın diş ağrısına iyi geldiği söylenmektedir. Bildiğiniz gibi, diş ağrısının temel nedeni, diş kökünde oluşan apselerdir ve bu apselerin antibiyotik özellikteki sarımsak tarafından doğal yoldan ortadan kaldırdığı söylenmektedir. Sarımsağı ağrıyan dişe uygulamak hızlı bir çözüm sağlamasa da iltihapın inmesi konusunda faydalı olabileceğinden sarımsağı da diş ağrısı için çözüm yöntemleri arasında koyuyoruz.

Çörek otu
Diş ağrısını ortadan kaldıran bitkisel çözüm yolları arasında, çörek otu da yer almaktadır. çörek otunun tüm vücut için mucizevi etkisi tartışılmaz olsa da, ağrıya dişinize birkaç çörek otunu ezip üzerine yerleştirirseniz eğer ağrınız dakikalar içinde ortadan kalkacaktır.

Karabiber
Karabiberin diş ağrısı için kullanılması oldukça gelenekseldir. Eski tarihlerden beri uygulanan bu yöntem ancak karabiberi tohum halinde dişinize koyduğunuzda işe yaramaktadır. Bu sebeple evdeki toz karabiber ile bu yöntemden sonuç beklemeniz yanlış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.