Deve Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Deve Nedir, Deve Ne Anlama Gelir, Deve Ne Demektir, Deve Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deve ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deve Anlamı

Camelus dromedarius. Geviş getiren, çift toynaklı bir memeli türü. Uzun bacaklarında toynak olarak adlandırılan ikişer tırnak bulunur. Sıcak bölgelerde yaşarlar. Çift ve tek hörgüçlü olmak üzere iki türü vardır.

Hörgüçün içinde yağ dokusu bulunur. Yağ metabolik olarak yakıldığında su ve enerji açığa çıkar. Böylece yağ dokusu develerin uzun süre susuz yaşayabilmelerini sağlar. Avrasya’da, Afrika’da ve Amerika’da yaşarlar. Amerika’dakiler lâma, alpaka, guanko ve vikonya adlarıyla bilinir.

Konu ile ilgili aramalar: Deve Nedir Deve ödev ara Deve kelime anlamı Deve sözlükte ara Deve ansiklopedi bilgi bankası ara Deve ne demek Deve neye denir

Deve ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Deve Nedir” için bir yorum

  • 22 Ekim 2014 tarihinde, saat 18:43
    Permalink

    eh idare eder ii iyi loo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.