Deve Kuşu Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Deve Kuşu Nedir, Deve Kuşu Ne Anlama Gelir, Deve Kuşu Ne Demektir, Deve Kuşu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Deve Kuşu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Deve Kuşu Anlamı

Kuşlar sınıfının, deve kuşları (Struthioniformes) takımındaki türlere verilen genel ad. Yaşayan en büyük kuş türü olan deve kuşu 100-150 kg ağırlığa kadar ulaşabilir. Deve kuşu uçma yeteneğine sahip olmamasına karşın saatte 60 km kadar bir hızla koşabilir ve bu hızını 10 dakika kadar koruyabilir. Deve kuşu yeryüzünde iki parmağa sahip tek kuştur. Küçük olan parmak dengeyi sağlarken büyük olan parmağın nalı andıran bir tırnağı vardır.

Deve kuşlarının ortalama yaşam süreleri 55-60 yıl arasındadır. Otçul hayvanlar olarak yonca, mısır ve öteki tahıl ürünlerini tercih eden deve kuşları aynı zamanda meyve, kertenkele ve böcekleri de yerler. Bunlara ek olarak küçük taşları da yutarak midesindeki besinlerin öğütülmesini sağlarlar. Deve kuşunun yumurtası ortalama olarak 1,5-2 kg olur; kabuğu 2-3 mm. kalınlığında ve erişkin bir insanı taşıyacak kadar dayanıklıdır. Develer gibi uzun süre susuzluğa dayanabilirler. Çok uysal hayvanlar olan deve kuşları insanlarla uyum içinde yaşayabildiklerinden evcil hayvan olarak çiftliklerde yetiştirilebilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Deve Kuşu Nedir Deve Kuşu ödev ara Deve Kuşu kelime anlamı Deve Kuşu sözlükte ara Deve Kuşu ansiklopedi bilgi bankası ara Deve Kuşu ne demek Deve Kuşu neye denir

Deve Kuşu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.