Deri Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

meslekler ve bölümler hakkında bilgilerDeri Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar ile ilgili yazıyı ve Deri Mühendisliği bölümü ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Deri Mühendisliği bölümü ile ilgili genel bilgiler ve bölümün geleceği ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.
Deri Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Deri Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Deri Mühendisliği Bölümü Nasıl bir bölümdür?

Deri Mühendisliği Bölümü Nedir?

Türk Deri endüstrisinin gereksinim duyduğu günümüz modern teknolojisini kullanabilecek ve AR – GE çalışmaları yapabilecek, sektörün sorunlarını bilimsel, teknik ve teknolojik anlamda çözebilecek, modaya uygun yeni ürünler geliştirebilecek nitelikte Deri Mühendislerinin yetiştirildiği bölümdür.

Faaliyet Alanları:

Sektör ile ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarını planlı bir şekilde yürütmek, sonuçlarını yayınlamak, bu alanda geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek, bölge ve ülke bazındaki deri sanayicilerine rehberlik etmek, yeni teknik ve teknolojileri tanıtmak ve yaymak, sektörün uluslararası rekabet gücünü artırmak Deri Mühendisliği Bölümünün faaliyetleri arasında yer almaktadır.

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

Bu bölüm mezunları Tarım Orman ve Köyişleri, Bayındırlık ve İskan, Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarına bağlı çeşitli kuruluşlarda ve özel sektör kuruluşlarında çalışabilirler. Bölüm mezunları oldukça zor koşullarda kısıtlı iş bulma olanağına sahiptirler. Olanakları olanlar kendi işletmelerini kurabilirler.

Deri Mühendisliği Bölümü hakkında bilgiler ve şartları

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Bu alanda iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyaç artacaktır.

Kimyasal maddelere karşı alerjisi olmaması

Bilimsel merakı olması

Yeni ve güncel teknolojileri takip edebilmesi ve bundan hoşlanması

Masa başı iş beklentisi olmaması

İletişim becerisine sahip olması gerekir.
İlgili aramalar: Deri Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar Deri Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgiler, Deri Mühendisliği Bölümü Nasıl, Deri Mühendisliği Bölümü seçilir mi, seçsem mi, Deri Mühendisliği Bölümü okunurmu, hangi üniversitelerde vardır, Deri Mühendisliği Bölümünün geleceği nasıl, Deri Mühendisliği Bölümü okuyanlar nerede çalışabilirler, Deri Mühendisliği Bölümü okuyanlar ne kadar maaş alırlar, Deri Mühendisliği Bölümü okuyan maaşı, Deri Mühendisliği Bölümü iş bulabilirmi, Deri Mühendisliği Bölümü dersleri zor mudur, Deri Mühendisliği Bölümü kolay mı

One thought on “Deri Mühendisliği Bölümü Nedir, Ne İş Yapar | Üniversite Bölümleri

  • 04 Ekim 2017 tarihinde, saat 15:25
    Permalink

    Bu bölümden mezun arkadaşlarım çok pişman.Keşke lise mezunu kalsak diyorlardı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.