Dağ Lalesi Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Dağ Lalesi Nedir, Dağ Lalesi Ne Anlama Gelir, Dağ Lalesi Ne Demektir, Dağ Lalesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Dağ Lalesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Dağ Lalesi Anlamı

Düğünçiçeğigiller (Ranunculaceae) familyasının Anemone cinsini oluşturan, çok yıllık 120 kadar otsu bitki türünün adı. Dünyanın her yerine yayılmış olan bu bitkiler, en çok kuzey ılıman kuşağın ağaçlık ve çayırlık bölgelerinde bulunur.

Renkli ve gösterişli çiçekleri nedeniyle bahçelerde yetiştirilen pek çok çeşidi vardır. Çeşitli türlerin çiçekli dalları balgam söktürücü ve idrar artırıcı olarak kullanılır. Meyveleri daha değişik yapıda olan bazı türler, genellikle Pulsatilla adıyla ayrı bir cins içinde yer alır.

Konu ile ilgili aramalar: Dağ Lalesi Nedir Dağ Lalesi ödev ara Dağ Lalesi kelime anlamı Dağ Lalesi sözlükte ara Dağ Lalesi ansiklopedi bilgi bankası ara Dağ Lalesi ne demek Dağ Lalesi neye denir

Dağ Lalesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.