Bobin Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Bobin Nedir, Bobin Ne Anlama Gelir, Bobin Ne Demektir, Bobin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bobin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bobin Anlamı

İçinden elektrik akımı geçebilen yalıtılmış telle sarılmış makara. Akımda herhangi bir azalmayı ya da çoğalmayı önleyerek, akımı değişmez bir durumda tutmaya yarar. Bobinde kullanılacak tel, elektriği iyi iletebilecek bir bakır alaşımdan yapılır. Telden elektrik geçince bobin bir elektromanyetik alan doğurur, yani bir tür mıknatıs olur.

Bobin mekanik, elektromanyetik ve daha birçok alanda kullanılır. Üzerine herhangi bir şey sarılı tüm makaralara da bobin adı verilir. İplik bobini, film bobini vb.

Konu ile ilgili aramalar: Bobin Nedir Bobin ödev ara Bobin kelime anlamı Bobin sözlükte ara Bobin ansiklopedi bilgi bankası ara Bobin ne demek Bobin neye denir

Bobin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Bobin Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır” için bir yorum

  • 26 Ocak 2013 tarihinde, saat 22:30
    Permalink

    BOBİN GUNUMUZUN TEKNOLOJİ CAGINDA EN UST SIRALARINDA OLAN ELEKTIKSEL CIHAZ DENEBILIR VIBRATORLERDE.TRAFOLARDA MANYATIK TABLOLARDA V.S BIR COK YERDE KULANABILINIYOR…VOLTAJI ALCATIP YUKSELTMEYE YARIYAN.TARAFOLARDA KULANILAN.ELEKTRIK MOTORLARINDA KULLANILAN ELEKTIRIGIN OLDUGU HERYERDE İŞE YARAYAN ENVARTERDIR… SAYGILAR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.